Aktualności >>>  Święto Niepodległości 2017 w Bisztynku >>>

 .: Uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Obchody Święta Niepodległości 2017 w Bisztynku

Na maszt wciągnięto flagę państwową, przemaszerowano z pocztami sztandarowymi do ośrodka kultury a tam były występy o patriotycznym charakterze. Taki był scenariusz dzisiejszych obchodów Święta Niepodległości w Bisztynku.

W Bisztynku obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o g. 10 przy Urzędzie Miejskim. Mieszkańcy, drużyny harcerskie i zuchowe, delegacje szkół i organizacji działających w gminie odśpiewały Hymn Narodowy w czasie wciągania flagi państwowej na maszt. Na kolejny maszt uroczyście wciągnięto także flagę samorządową. W poczcie flagowym wystąpili strażacy OSP Troszkowo. Dowódca uroczystości był Piotr Cierpicki - strażak OSP Troszkowo, komendant gminny ZG ZOSP w Bisztynku i jednocześnie strażak zawodowy z JRG w Bartoszycach.

Po tej symbolicznej uroczystości wszyscy, z pocztami sztandarowymi szkół, OSP Bisztynek i Sątopy-Samulewo oraz Koła Łowieckiego Sójka i Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Bartoszycach przemaszerowali do Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej. Tu wystąpił burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Mówił o barwach narodowych, szacunku do flagi państwowej, hymnu i godła. Wspomniał historię odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz daty ustanowienia symbolami narodowymi flagi, godła i Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie, w części artystycznej wystąpił, z pieśniami patriotycznymi zespół Mozaika.

Na scenie OKiAL wystąpili też uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku z przedstawieniem opartym na "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Premiera tego przedstawienia odbyła się 10 listopada w szkole, podczas akademii z okazji Święta Niepodległości. >>>

Później na scenie pojawili się harcerze i zuchy. Warto przypomnieć, że dokładnie rok temu na tej samej scenie dokonano aktu powołania drużyny ZHP Invicta. Był to jednocześnie akt reaktywowania środowiska harcerskiego w mieście, po wielu latach nieobecności. Harcerze obchodzili zatem pierwszą rocznicę swej ponownej działalności w Bisztynku.

Końcowym akordem uroczystości był ogromny tort w barwach narodowych, którym poczęstować mógł się każdy kto na uroczystości przybył. Harcerze zakończyli udział w uroczystościa tradycyjnym harcerskim kręgiem.

Andrzej Grabowski
admin@bisztynek24.pl - 11.11.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017