Aktualności >>>  Cmentarze rozświetlone tysiącami zniczy >>>

 .: Wszystkich Świętych w Bisztynku

Na cmentarzach zapłonęły tysiące zniczy

Odwiedzający dziś cmentarz w Bisztynku zapalają znicze nie tylko na grobach swych bliskich. Lampki pojawiły się też na grobach dawnych mieszkańców miasteczka. Na tym cmentarzu zmarli z XIX wieku leżą obok tych, którzy odeszli w tym roku.

Tłumy odwiedzają dziś groby swoich bliskich na cmentarzach w Polsce. Podobnie jest w Bisztynku. Obecny cmentarz komunalny został założony na przełomie XIX i XX wieku. Był cmentarzem katolickim. To nekropolia na której nadal można zobaczyć wiele zabytkowych nagrobków. Dawni mieszkańcy parafii spoczywają obok tych, którzy przybyli tu po 1945 roku.

Na grobach, których nikt nie odwiedza odwiedzający cmentarz zapalają znicze. Płomyki widoczne są też na tych grobach, na których żadne napisy się nie zachowały.

Drugi cmentarz komunalny nazywany nowym znajduje się przy ul. Grodzkiej obok cmentarza ewangelickiego, na którym nie zachowały się nagrobki. W tym roku przed uroczystością Wszystkich Świętych ustawiono tam kilka brzozowych krzyży przypominających, że to cmentarz a nie park.

Odwiedziliśmy po południu i wieczorem oba cmentarze komunalne. Oto nasza fotogaleria.

Andrzej Grabowski
admin@bisztynek24.pl - 11.11.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017