Aktualności >>>  Nowy rok akademicki UTW >>>

 .: Studenci-seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki

Czwarty rok działalności
rozpoczęli wernisażem wystawy malarstwa

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku zainaugurowali czwarty rok wszechstronnej działalności. Uroczystą inaugurację poprzedziło otwarcie wystawy malarstwa pod tytułem "Zmienność" w Galerii Miejskiej.

Zanim w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zabrzmiało głośne "Gaudeamus" studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oglądali wystawę malarstwa pod tytułem "Zmienność" zaaranżowaną w kościele poewangelickim w Bisztynku, czyli w Galerii miejskiej.

Prace wystawiły wspólnie trzy artystki: Karolina Jarosławska, Klaudia KA i Liliana Chwistek. Artystki w swych obrazach pokazały zmienność przyrody i zastanawiały się m.in. czy wszystkie zjawiska przyrody są możliwe do przewidzenia? Sylwetki artystek i ich obrazu prezentowała dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku Wioletta Jaskólska. Poza studentami UTW w wernisażu uczestniczyli mieszkańcy Bisztynka i okolic.

Następnie w sali ośrodka odbyła się uroczysta inauguracja czwartego już w historii bisztyneckiego UTW roku akademickiego. Wioletta Jaskólska opowiadała zebranym o dotychczasowej działalności uniwersytetu. To nie tylko wykłady prowadzone przez specjalistów i pasjonatów ale też spotkania w pracowniach ośrodka kultury, wspólne zajęcia rękodzielnicze, kulinarne, wycieczki, koło teatralne.

Gratulacje i życzenia studentom-seniorom złożył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. mówił dużo o szacunku należnym osobom w wieku dojrzałym. Wręczył bukiet kwiatów starościnie UTW Jadwidze Lenart.

Na scenie wystąpiły panie z miasta partnerskiego Bisztynka - Zelenogradska. Prezentowały poetyckie, romantyczne pieśni wykonawców rosyjskich i polskich (m.in. Anny German i Maryli Rodowicz).

Studenci mogli się też zabawić w fotobudce i wykonać sobie pamiątkowe, śmieszne zdjęcia z czego wielu skorzystało.

Andrzej Grabowski - 15.10.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:Copyright: www.bisztynek24.pl 2017