Aktualności >>> Grzęda ma już 670 lat. >>>

 .: Obchody rocznicy założenia wsi Grzęda

GRZĘDA MA JUŻ 670 LAT

Dnia 5 czerwca 2009 r. w Grzędzie odbyły się obchody jubileuszu 670-lecia założenia wsi Grzęda połaczone z Dniem Dziecka.

W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Burmistrz Bisztynka Jan Wójcik, Z-ca Krystyna Zawistowska, Kierownnik MOPS-u Lidia Tomasik i Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Filipczyk oraz mieszkańcy wsi i sołectwa Grzęda wraz z p. Sołtys Wiolettą Olszewską, nauczyciele i uczniowie tutejszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej Ewa Dańko oficjalnie otworzyła imprezę. Nauczycielki przedstawiły historię wsi i sołectwa Grzęda od momentu założenia jej w 1339r. do chwili obecnej. Pan Burmistrz złożył na ręce p. Sołtys życzenia i gratulacje z okazji jubileuszu oraz podarek finansowy na rzecz sołectwa. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Watros odebrała również drobne upominki z okazji Dnia Dziecka.

Na terenie szkoły na dzieci czekały nie lada atrakcje: trampolina, dmuchane zjeżdżalnie, samochodziki, loteria fantowa, wata cukrowa, popcorn, grill i grochówka. W dobrej zabawie nie przeszkodził nawet padający od czasu do czasu deszcz, który również czuł się zaproszony.

Agnieszka Pieckowska - 10.06.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009