Aktualności >>> Dwie osoby z Bisztynka nagroidzone w konkursie "Barwy Wolontariatu" >>>

 .: Nagrody w konkursie "Barwy Wolontariatu"

Sołtyska i redaktor nagrodzeni w konkursie "barwy Wolontariatu"

Piątego grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji dzisiaj (6.12) w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego odbyła się regionalna Gala Wolontariatu. W jedenastce laureatów konkursu "Barwy Wolontariatu" znaleźli się mieszkańcy Bisztynka - Agnieszka Kobryń i Andrzej Grabowski.

- Międzynarodowy Dzień Wolontariatu to święto wszystkich ludzi dobrej woli, a gala to taki specjalny moment, kiedy możemy pokazać wolontariuszy, kiedy możemy powiedzieć głośno „dziękujemy” wszystkim tym, którzy swój wolny czas poświęcają na to, żeby rzeczywistość wokół nas wyglądała odrobinę lepiej - powiedziała Gabriela Zimirowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu, współorganizatora dzisiejszej gali.

- Wolontariat dość szeroko rozwinął swoje skrzydła - stwierdziła Gabriela Zimirowska. - Nie jest to już tylko pomoc społeczna, ale jest to kultura, sport, służba zdrowia i wiele, wiele różnych dziedzin. Nawet do biznesu wkroczył wolontariat pracowniczy. Nie ma więc jakichś ograniczeń sfer wolontarystycznej działalności.

Galę prowadziła, znana z występów w olsztyńskim zespole "Czerwony Tulipan", Ewa Cichocka. Nagrody laureatom konkursu wręczała Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, a były wśród nich również trzy zaproszenia do odwiedzin siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowane przez europosła Krzysztofa Liska.

Uroczystości towarzyszyły prezentacje kilkunastu organizacji pozarządowych działąjących w oparciu o wolontariat na terenie województwa, m.in. działających w Olsztynie Chorągwii Warmińsko-Mazurskiej ZHP, Fundacji Kobiet Aktywnych FIKA i Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela. Spotkanie wolontariuszy w OSW zakończył koncert zespołu Loka.

Najważniejszą częścią dzisiejszej Gali Wolontariatu było ogłoszenie wyników dwunastej już edycji konkursu „Barwy Wolontariatu”. W tym roku laureatami konkursu zostali:

- Magdalena Chojnacka,
- Kazimiera Bastek,
- Agata Myszka,
- Marta Serafinowska,
- Damian Froń,
- Damian Koterwa,
- Klaudia Wilk,
- Halina Maculewicz,
- Andrzej Grabowski,
- Katarzyna Stolarska,
- Agnieszka Kobryń.

Trzy pierwsze wymienione panie będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskich konkursu "Barwy Wolontariatu" i to one pojadą na wycieczki do Brukseli.

Wacław Brudek (Olsztyn24.com), and - 06.12.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012