Aktualności >>> Motocrossowcy z Bisztynka >>>

.: Podsumowanie sezony motocrossowego 2011

Sezon motocrossowy zakończony

Sezon motocrossowy 2011 można zaliczyć do udanych i szczęśliwych pod względem wyników sportowych jak i nie odniesionych kontuzji. Zawodnicy grupy MOTOR FAN BISZTYNEK wystartowali we wszystkich pięciu rundach Mistrzostw Strefy (dwukrotnie Giżycko, Bartoszyce, Reszel, Lidzbark Warmiński).

ROBERT MROCZEK - 11 miejsce

Błażej Podbielski pojechał ponadto w 2 rundach (odbyło się 17) Cross Country - w Pile i Chełmnie. Został sklasyfikowany na 33 pozycji w klasie Senior 2 (motocykli o pojemności od 250 cm3-500cm3) na 62 zawodników. W Pucharze Polski w Motocrossie wystartował także w 2 rundach - Olsztyn, Oborniki Wielkopolskie. Zajął 10 miejsce na 36 sklasyfikowanych w klasie Weteran.

Wydarzeniem był start młodych zawodników z Bisztynka w Zespołowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się we wrześniu na lidzbarskim torze. Dawid i Mikołaj Mroczkowie reprezentowali Moto Klub Lidzbark Warmiński. Zespół w składzie: Staszkiewicz, Mroczek Dawid, Kozłowski, zajął bardzo wysokie 7 miejsce w tych mistrzostwach. Drugi zespół w składzie: Baranowski, Pingot, Mikołaj Mroczek zajął 12 pozycję. Zawody wygrali zawodnicy z Lublina, a sklasyfikowanych zostało 21 zespołów.

Na koniec sezonu udało nam się zorganizować zakończenie sezonu w Bisztynku, na które przybyli licznie zawodnicy z regionu, w tym prezes lidzbarskiego klubu i wielokrotny Mistrz Polski w motocrossie Jacek Olszewski. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia dziękujemy!!!