Aktualności >>> % Turniej CzerwonaKartka dla Rasizmu >>>

 .: Czerwona Kartka dla Rasizmu po raz piąty

Po raz piąty zagrali w piłkę przeciw rasizmowi

- W turnieju "Czerwona Kartka dla Rasizmu" najważniejsza nie jest wygrana w całej rywalizacji jest to bowiem turniej promujący tolerancję, akceptację dla wszelkiej inności - mówiła Kamila Zawadzka, organizatorka turnieju. W Bisztynku odbył się 5 taki turniej.

Turniej halowej piłki nożnej "Czerwona Kartka dla Rasizmu" juz na dobre wrósł w kalendarz corocznych imprez odbywających się w Bisztynku. 28 lutego i 1 marca odbył się już piaty taki turniej i jak poprzednie cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno piłkarek i piłkarzy jak i publiczności.

Turniej zorganizowało stowarzyszenie Centrum Kultury i Aktywności Społecznej Bisztynek Kulturowo przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, sponsorów oraz dużej gromadki wolontariuszy.

W 5 turnieju "Czerwona Kartka dla Rasizmu" wzięło udział 16 drużyn piłkarskich złożonych zarówno z piłkarzy zrzeszonych i grających w klubach piłkarskich jak i zupełnych amatorów, panien, pań i dzieci.

W pierwszym dniu turnieju odbyły się mecze w czterech grupach rozgrywkowych. Drugi dzień to już rywalizacja o konkretne miejsca w turnieju.

Ostateczna kolejność po zakończeniu wszystkich meczów:

1. The Naturat
2. Paczukistan
3. FC Chlewki
4. Install Tab - Wojtex
5. Ogień w Szopie
6. Mysterious
7. For Fun
8. Devils Lidzbark Warmiński
9. Pół litra na Pieciu
10. WKS Szybkie Trampki
11. Compton
12. Mrs. Miszcze
13. Bożeny
14. Kolorowi
15. WTF
16. Azura

- W turnieju "Czerwona Kartka dla Rasizmu" najważniejsza nie jest wygrana w całej rywalizacji jest to bowiem turniej promujący tolerancję, akceptację dla wszelkiej inności, nie tylko związanej z kolorem skóry, ale i wyznawaną religią, poglądami społecznymi i politycznymi, niepełnosprawnością itd. - mówiła Kamila Zawadzka, prezes stowarzyszenia CKiAS Bisztynek Kulturowo. - Dlatego najważniejszym wyróznieniem turnieju jest nagroda Fair Play.

Drużyną Fair Play 5 turnieju "Czerwona Kartka dla Rasizmu" została drużyna Kolorowych.

Organizatorzy wyróżnili tez najlepszego strzelac. Został nim Patryk Cichowski. Najlepszym bramkarzem został Łukasz Tabaka (zwykle grający jako napastnik na boiskach ligowych). Specjalne nagrody otrzymali najmłodsi uczestnicy turnieju: Wiktoria Duplicka, Karol Tomaszewicz i Adam Maćkowiak.

Dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe wręczał wyróżnionym drużynom i piłkarzom burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Turniej odbywał się w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego w Bisztynku.

Andrzej Grabowski - 05.03.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015