Aktualności >>> Dni Bisztynka 2009 >>>

.: Dni Bisztynka 2009

DNI BISZTYNKA 2009

W dniach 3-5 lipca 2009 trwały Dni Bisztynka 2009. Zostały zorganizowane po raz pierwszy od około 20 lat. Jak zapewnił burmistrz Jan Wójcik teraz będą już organizowane co rok.

Dzień 3 lipca poświęcony był konferencji międzynarodowej. Odbyła się ona w Galinach. 4 lipca na stadionie miejskim w Bisztynku odbył się festyn przeznaczony dla mieszkańców naszego miasteczka.

Otworzył go burmistrz Bisztynka Jan Wójcik, który powitał gości z miasta partnerskiego Zelenogradska w obwodzie kaliningradzkim. Upominki dla burmistrza wręczył Aleksander Szymański - wicemer Zelenogradska.

Kolejnym punktem programu był mecz towarzyski pomiędzy Redutą Bisztynek, a zespołem "Briz" Zelenogradsk. Drużyna gra w I lidze kaliningradzkiej i zajmuje w tabeli 2 miejsce. Pomimo tego, że w 26 minucie meczu Reduta objęła prowadzenie po strzale Artura Augustyniaka to jednak zespół naszych gości wygrał mecz 4:1.

W przerwie meczu wystąpił zespół ludowy "Lidzbarczanie". Już w drugiej połowie spotkania zaczął padać deszcz i wydawało się, iż festyn będzie musiał być przeniesiony do pomieszczeń domu kultury. Tak się jednak nie stało. Po półgodzinnej ulewie zaświeciło słońce i na scenie pojawiły się zespoły z Zelenogradska. Występowały: zespół estardowy "Studio1", grupa taneczna "Wszystko jedno", zespół folklorystyczny "Kupawa" i dziecięcy zespół baletowy "Arabeski".

Od 19.00 występował gość wieczoru zespół "Mejk", a potem do późnych godzin trwała zabawa taneczna na wolnym powietrzu. Przed 22.00 ze swoim pokazem wystąpiła jeszcze grupa tańca z ogniem "Black Fire" działająca przy OKiAL.

W festynie brali udział goście z Zelenogradska, a w tym: Sergiej Popkow - zastępca szefa administracji rejonu zelenogradskiego, Aleksander Szymański - zastępca szefa administracji miasta Zelenogradsk oraz przedstawiciele instytucji kultury, opieki społecznej, lecznictwa, sportu i turystyki oraz gospodarki rejonu i miasta Zelenogradsk. Łącznie delegacja liczyła 14 przedstawicieli administracji.