Aktualności >>> Dożynki Gminne 2010 >>>

 .: Dożynki Gminne 2010

DOŻYNKI GMINNE 2010

Bochny chleba z tegorocznego zboża zebranego w gminie Bisztynek i w... obwodzie kaliningradzkim podzielono wśród mieszkańców gminy Bisztynek i gości dożynek gminnych, które odbyły się 5 września.

Tradycyjne święto plonów rozpoczęło się Mszą św. W kościele św. Macieja Apostoła w Bisztynku. Poświęcono tu wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa oraz bochen chleba upieczony z mąki uzyskanej z ziarna zebranego w tym roku. Następnie barwny korowód dożynkowy przy akompaniamencie zespołu ludowego "Reszelanie" powędrował na stadion miejski.

Tu odbyło się oficjalne rozpoczęcie. Burmistrz powitał gości. Potem były przemówienia. Wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” Ewie Dańko, Grzegorzowi Moskalikowi, Waldemarowi Kornatowskiemu, Piotrowi Medwidowi i Andrzejowi Górczanemu.

Burmistrz Bisztynka wyróżnił też kilkunastu rolników wręczając im grawertony ze specjalnymi podziękowaniami.

W trakcie dożynek ogłoszono wyniki wcześniej ogłoszonych konkursów. W konkursie "Miasto i gmina Bisztynek w kwiatach i zieleni" zwyciężyli:

W kategorii - okna i balkony w kwiatach i zieleni – zostali wyróżnieni: Anna Trukawka z Bisztynka. W kategorii - najładniejsze posesje: Maria Kulesa z miejscowości Wozławki oraz Mirosława i Wiesław Rutkowski z miejscowości Sątopy-Samulewo. Szczególne wyróżnienie otrzymali mieszkańcy bloku nr 20 przy ul. Kolejowej w Bisztynku. Mieszkańcy rokrocznie wprowadzają nowe elementy poprawiające wygląd otoczenia swojego budynku. W tym roku państwo Bryl i Sobczyk wykonali meble ogrodowe, które dumnie prezentują się przed budynkiem. W kategorii - Estetyczna witryna i otoczenie obiektów użytkowych – nagrodzono I miejscem obiekt szczególnie bliski wszystkim mieszkańcom gminy restaurację-hotel „Marysieńka”.

W kategorii "Estetyczna wieś, osiedle". I miejsce zajęło sołectwo Sułowo. Nagrodę odebrała sołtys wsi - Bożena Dąbrowska.

Najpiękniejszym wieńcem dożynkowym uznany został wieniec sołectwa Bisztynek-Kolonia. Będzie reprezentował tę gminę podczas dożynek wojewódzkich w Lidzbarku Warmińskim.

Po oficjalnej części przyszedł czas na rozrywkę. Mieszkańcy gminy Bisztynek mogli wysłuchać ludowych pieśni warmińskich, ludowych pieści rosyjskich i ukraińskich w wersji rockowej. Wieczorem zaśpiewała energetyczna i niezmordowana Małgorzata Ostrowska z zespołem. A później bawiono się do białego rana.Andrzej grabowski - 07.09.2010 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2010