Aktualności >>>  Dni Rodziny 2018 >>>

 .: W turnieju zakładów pracy zwyciężyła drużyna ZGKiM

Kolorowe Dni Rodziny 2018

Zwycięstwem drużyny z ZGKiM w Bisztynku zakończył się turniej zorganizowany w ramach Dni Rodziny 2018 w Bisztynku. Uczestnicy pikniku opuszczali stadion w wyjątkowo kolorowych ubraniach i z kolorowymi twarzami i fryzurami. Były to efekty rozpylania kolorowych proszków co wzbudziło śmiech i radość. O to chodziło organizatorom.

Na stadionie miejskim w Bisztynku odbyły się Dni Rodziny 2018. Głównym elementem tego święta był turniej zakładów pracy o Puchar Burmistrza Bisztynka.

Drużyny składały się z pracowników oraz członków ich rodzin. W każdej z nich musiało być dziecko. Dozwolone było włączenie w skład drużyny przyjaciół i znajomych.

W rywalizacji wzięło udział sześć ekip: Dom Pomocy Społecznej, Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa, Urząd Miejski, Urząd Pocztowy i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Ostatnia z wymienionych drużyn startowała w koszulkach z napisem: "Wasz wysiłek doceniamy, ale to my dzisiaj wygramy". Hasło nie było na wyrost, bo rzeczywiście drużyna ZGKiM wygrała.

Oto ostateczna klasyfikacja:
1. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej,
2. Szkoła Podstawowa,
3. Dom Pomocy Społecznej,
4. Urząd Pocztowy w Bisztynku,
5. Urząd Miejski w Bisztynku,
6. Przedszkole Samorządowe.

Wśród konkurencji było przeciąganie liny, slalom z zasłoniętymi oczami, bieg ze szklanką wody, bieg z paletką od badmintona, na której ułożono cukierki (nie mogły spaść), skok w dal z miejsca, bieg z obciążeniem (worek z piaskiem), wyścig na skrzynkach do napojów. Jedną z trudniejszych okazała się konkurencja kulinarna, w której startować mogli tylko mężczyźni i dzieci. Należało ułożyć przepis na zupę pomidorową z przygotowanych kartek z opisem czynności. Niektórzy dodawali śmietanę już na początku, inni nie wiedzieli kiedy wrzuca się warzywa do garnka lub zbiera szumowiny.

Podsumowaniem rywalizacji było wręczenie pucharów każdej drużynie. Ten najokazalszy trafił oczywiście w ręce zwycięzców.

Do dyspozycji uczestników pikniku były dmuchane zjeżdżalnie i baseny, stoiska z loteriami fantowymi, stoiska rękodzielnicze i cieszące się dużym powodzeniem stoisko, gdzie Mirosław Krzyśków rysował karykatury. Stowarzyszenie Strowangen zorganizowało dla dzieci poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali.

Można było posilić się ciastami, lodami, goframi i watą cukrową przygotowywaną przez siostrę Arkadię - dyrektor DPS w Bisztynku. Można było też pomalować włosy.

Po wręczeniu pucharów pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czyli głównego organizatora Dni Rodziny, "odpaliły" kolorowe proszki ubarwiające twarze i ubrania uczestników pikniku.

Imprezę organizował MOPS w Bisztynku i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Ośrodkiem kultury i Aktywności Lokalnej.

Andrzej Grabowski - 24.06.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2018