Aktualności >>>  Mikołajki mieszkańców DPS i domów opieki >>>

 .: Bawili się na mikołajkowej zabawie

Mikołajkowe spotkanie mieszkańcow
domów opieki i pomocy społecznej

Mieszkańcy siedmiu domów opieki i pomocy społecznej bawili się dziś w sali ośrodka kultury w Bisztynku na spotkaniu mikołajkowym.

Korzystając z gościny Ośrodka Kultury i Aktywności lokalnej w Bisztynku pracownice i podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku zorganizowały mikołajkowe spotkanie pod hasłem "Tajemniczy Mikołaj" i zaprosiły na nie podopiecznych z innych, podobnych domów.

We wspólnej zabawie uczestniczyli mieszkańcy takich placówek z Barczewa, Lidzbarka Warmińskiego, Jezioran, Bartoszyc, Kamińska i Szczurkowa oraz Bisztynka.

Gości witała dyrektor DPS w Bisztynku siostra Małgorzata Napiórkowska. Poza podopiecznymi witała gości specjalnych, czyli starostę bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego, burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka, proboszcza z Bisztynka ks. kan. Janusza Rybczyńskiego, kierownik MOPS w Bisztynku Lidię Tomasik, dyrektor PCPR w Bartoszycach Brygidę Adamajtis.

Zabawę taneczną przeplataną konkursami prowadziła Edyta Danilczuk z DPS w Bisztynku. Uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody i certyfikaty pomocników św. Mikołaja.- To kolejna okazja do integracji osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Spotykamy się przy różnych okazjach w zaprzyjaźnionych domach. Teraz przyszedł czas na Bisztynek - mówiła siostra Małgorzata Napiórkowska.

- Sama jedna nic bym nie zrobiła. To zasługa naszych mieszkanek i pracownic - odpowiedziała, gdy zapytaliśmy o trud organizacji takiego spotkania. Siostra dyrektor dziękowała OKiAL za możliwość zorganizowania zabawy.

Sądząc po uśmiechach na twarzach uczestników zabawa była udana.

Andrzej Grabowski - 07.12.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:Copyright: www.bisztynek24.pl 2017