Aktualności >>> Gimnazjaliści znakomici w róznych dziedzinach >>>

 .: Dwa drugie miejsca i jedno trzecie

Wysokie miejsca gimnazjalistów
w olimpiadzie zdrowia i przeglądzie artystycznym

Gimnazjaliści z Bisztynka są znakomicie przygotowani zarówno do konkursów i olimpiad wiedzy jak i rywalizacji artystycznej. Jednego dnia, w dwóch różnych miejscach zdobyli laury i wysokie lokaty.

16 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach odbyła się XXV edycja Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia, w której udział wzięło 14 szkół: podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.Młodzież rozwiązywała testy, a także brała udział w dogrywkach, odpowiadając ustnie na wylosowany zestaw pytań.

W olimpiadzie wzięło udział dwoje uczniów z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Jeden z nich - Patryk Głód zajął 2 miejsce.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.

Tego samego dnia odbył się też II Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnie pod hasłem "Niech grzmią głosy pod niebiosy", w którym wzięła udział czwórka gimnazjalistów.

Troje z nich występujących w zespole "Bez nazwy" w składzie: Wiktoria Derbin, Gabrysia Banach i Mateusz Janik zajęli drugie miejsce w swojej kategorii.

Solistka z gimnazjum - Pulina Machnacz zdobyła z kolei III miejsce. Gratulujemy!

Do obu konkursów przygotowywała uczniów Beata Majewska. Paulina Machnacz przygotowana została natomiast podczas zajęć wokalnych w ośrodku kultury.

BM, and - 18.12.2016 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2016