Aktualności >>>  Dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę >>>

 .: Pijany, bez uprawnień, bez dokumentów

Dzielnicowi wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i wymaganych dokumentów w trakcie kontroli, odpowie 54-letni mieszkaniec gminy Bisztynek. Kierujący w trakcie kontroli miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymali go dzielnicowi w czasie obchodu rejonu służbowego.

28 marca około godz. 17, policjanci dzielnicowi z Posterunku Policji w Bisztynku w trakcie obchodu zauważyli jadącego osobowym volvo znanego im mieszkańca gminy. Wiedzieli, że mężczyzna nie powinien kierować samochodem, ponieważ nie posiada uprawnień.

Zatrzymali więc 54-latka do kontroli drogowej. Mężczyzna był spokojny, nie kwestionował nawet braku uprawnień. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie, które miał na sumieniu. Nie posiadał też wymaganych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego i obowiązkowej polisy OC pojazdu.

Na tym nie koniec. W trakcie sprawdzenia stanu trzeźwości wyszło na jaw, że 54-latek zanim wsiadł za kierownicę spożywał alkohol. Badanie wykazało, że w jego organizmie jest ponad 1,2 promila.

W tej sytuacji policjanci samochód przekazali wskazanej przez 54-latka kobiecie, a z kierującym pojechali do posterunku w Bisztynku. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony.

Teraz mieszkaniec gminy Bisztynek (Unikowa - przyp. red.) odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia tj. kierowania bez uprawnień i wymaganych dokumentów.

mł. asp. Beata Patecka - KPP Bartoszyce - 30.03.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017