Aktualności >>>  Policjant z dużą wrażliwościa społeczną >>>

 .: Dzielnicowy bliżej ludzi

Dzielnicowy zorganizował pomoc
potrzebującej rodzinie

Nowy dzielnicowy w Bisztynku swój rejon służbowy poznaje od kilkunastu dni. W trakcie wykonywania codziennych zadań natrafił na rodzinę potrzebującą wsparcia materialnego. Zaproponował więc swoją pomoc, którą rodzina chętnie przyjęła.

St. sierż. Piotr Drozd w policji służy od ponad 6 lat. Na początku marca tego roku zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku dzielnicowego. Jego rejon obejmuje głównie teren miasta Bisztynka oraz kilka pobliskich wsi.

Nowy dzielnicowy postanowił jak najszybciej poznać nowe miejsce pracy, a także potrzeby i problemy jego mieszkańców.

W trakcie jednej z wizyt natrafił na rodzinę potrzebującą wsparcia. Wyszedł z inicjatywą pomocy. Zebrał najpotrzebniejsze im rzeczy, spakował i gdy wczoraj (20 marca) wrócił do rodziny z ponowną wizytą, przekazał im symboliczną pomoc materialną, a także informacje, gdzie i w jaki sposób rodzina może poszukiwać potrzebnego jej wsparcia.

— Życzliwość, otwartość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy to cechy, którymi kierowałem się do tej pory w życiu. Teraz chciałbym te priorytety przenieść na powierzone mi stanowisko. Jako dzielnicowy chcę być blisko ludzi, poznać ich potrzeby i oczekiwania oraz ich wspomagać — powiedział dzielnicowy st. sierż. Piotr Drozd.

mł. asp. Beata Patecka - KPP Bartoszyce - 23.03.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017