Aktualności >>> Uczniowie z Grzędy wzięli udział w konkursie ekologicznym >>>

 .: Ekolodzy z Grzędy

Wzięli udział w konkursie ekologicznym

18 maja 2010 r. w Miejskim Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się VI edycja Konkursu Ekologicznego "Edukacja ekologiczna, podstawą poprawy stanu środowiska". Jedenastu uczniów z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Grzędzie wzięło udział w różnych konkurencjach, z których składał się cały konkurs.

Troje uczniów pisało test wiedzy ekologicznej, dwoje malowało plakat, cztery uczennice śpiewały piosenkę ekologiczną, wzbogaconą tańcem z szarfami. Patryk Sobolewski, uczeń klasy V, zajął III miejsce w konkursie wiedzy o lesie, prowadzonym przez leśników z Nadleśnictwa Bartoszyce. Oprócz tego, za udział w konkursie polegającym na segregacji odpadów, Patryk otrzymał grę planszową.

Uczniowie każdej szkoły, również w ramach konkursu, przygotowali wcześniej przedmiot użytkowy wykonany z odpadów. Za skonstruowanie lampy stojącej i świecącej (!) Dawid Mrówka, z klasy VI i Karolina Zagozdon z klasy V, zdobyli II miejsce.

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali miłe upominki w torbach, oczywiście, ekologicznych. Udział młodych ludzi w tego typu przedsięwzięciach na pewno pozytywnie wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej oraz na tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia.

Anna Augustyniak-Olszyńska - 20.05.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010