Aktualności >>>  Dzieci fotografowały Księżno >>>

 .: Wyjątkowa wystawa w Księżnie

Księżnieńskie Fotodzieciaki pokazały swoje zdjęcia

Pięcioro dzieci z Księżna wystawiło w świetlicy swoje fotografie wykonane we wsi lub jej okolicach. Księżnieńskie Fotodzieciaki zachwyciły publiczność sposobem patrzenia na otaczających ich świat.

W wiejskiej świetlicy w Księżnie odbył się wernisaż prac fotografii wykonanych przez dzieci z tej wsi. Marcelina Zając (lat 10), Wiktoria Krupa (lat 12), Martyna Zając (lat 14), Jakub Olszewski (lat 10) i Kacper Zera (lat 10) pod okiem Tomasza Siedlanowskiego poznawali tajniki fotografii przez około 1,5 roku.

- Pomysł na zorganizowanie takich zajęć pojawił się dwa lata temu. Od półtora roku co tydzień spotykaliśmy się na fotograficznych czwartkach, fotograficznych piątkach, fotograficznych środach. Początkowo był to pomysł dydaktyczny w którym uczestniczyło nawet 14. dzieci. Do końca dotrwała ta piątka - mówił Tomasz Siedlanowski.

- Gdy zobaczyłem zdjęcia, które wykonały nasze fotodzieciaki zrozumiałem, że z projektu dydaktycznego przerodził się on w projekt artystyczny - dodał.

Opowiadał, że podstawową trudnością w realizacji pomysłu był brak sprzętu fotograficznego. - Sprzęt ten został ofiarowany przez znajomych z Facebooka i jest to jeden z przykładów tego, że może on służyć do rzeczy dobrych, do pomocy - mówił Siedlanowski.

W czasie wernisażu przedstawiał każdego z młodych autorów zdjęć, mówił o ich charakterach, zaangażowaniu (mniejszym lub większym) oraz o wyjątkowości zdjęć wybranych na wystawę. Na wystawę wybrano zdjęcia krajobrazów, starej wiejskiej architektury, martwe natury, zdjęcia abstrakcyjne, zdjęcia zwierząt, kwiatów i maszyn rolniczych.

Przedsięwzięciu patronowała sołtys Księżna Barbara Gudrian - Siedlanowska.

- Nigdy nie miałam wątpliwości, że mieszkamy w przepięknej okolicy. Szukajcie zawsze piękna i cieszcie się nim - mówiła pani sołtys do zebranych w świetlicy dzieci, ich rodziców i mieszkańców Księżna oraz gości. Wystawę można nadal oglądać w wiejskiej świetlicy w Księżnie.

Andrzej Grabowski - 15.10.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:






Copyright: www.bisztynek24.pl 2017