Aktualności >>> Troszkowo bawiło się na festynie odpustowym >>>

 .: Odpust i festyn majwy w Troszkowie

TROSZKOWO BAWIŁO SIĘ NA FESTYNIE ODPUSTOWYM

Zimno i deszcz nie przeszkodziły mieszkańcom Troszkowa (gm. Bisztynek) i gościom sołectwa w dobrej zabawie podczas wczorajszego (1 maja) odpustu i festynu majowego.

Odpust w Troszkowie rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Polski, koncelebrowaną przez ks. Sebastiana Harasa z Legin, ks. Leonarda Klimka z Sątop i ks. Sławomira Brewczyńskiego z Bisztynka. Msza odprawiona została m.in w intencji związanej z beatyfikacją Papieża Jana Pawła II.

Po Mszy mieszkańcy sołectwa w Troszkowie oraz liczni goście z okolicznych miejscowości bawili się na festynie odpustowym. Zebranych witał sołtys Troszkowa Grzegorz Bugaj oraz burmistrz Bisztynka Jan Wójcik i ks. Brewczyński, który wcześniej przywiózł na festyn słynne kremówki papieskie.

Na specjalnie zaaranżowanej scenie wystąpiły zespoły wokalne działające przy Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Festynowi towarzyszyły stoiska z daniami z grilla, pierogami, ciastami, wspomnianymi już kremówkami, chlebem i smalcem, piwem, grochówka z kuchni polowej oraz loteria fantowa. Każdy los loterii wygrywał, a wygrać można było słodycze, książki, maskotki, ale też worek pszenicy, czy kurę, gołębia lub butelkę szampana.

Dzieciom zorganizowano konkurs plastyczny i na strój wykonany z makulatury. Mogły też skorzystać z trampoliny i rozegrały mecz piłkarski. Niestety po południu aura "odmówiła współpracy", rozpadał się deszcz i zabawę taneczną przy zespole muzycznym przeniesiono do wiejskiej świetlicy. Odbył się tam też koncert grupy "Esefen&Komo". Przy akompaniamencie zespołu "Duet" zaśpiewał też... sołtys Grzegorz Bugaj. Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.

Andrzej Grabowski - 02.05.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011