Aktualności >>> Holował pojazd i spowodował kolizję >>>

 .: Kolizja z udziałem holowanego pojazdu

Holował samochód i spowodował kolizję.
Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Holował samochód i nie upewnił się czy może bezpiecznie opuścić skrzyżowanie, czym doprowadził do zderzenia volkswagena z jadącym z przeciwka oplem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W piątek (6 stycznia 2017 r.) około godziny 13.30 na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Kościelnej w Bisztynku doszło do kolizji drogowej.

Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący fordem 52-latek holował samochód osobowy volkswagen. Kiedy opuszczał skrzyżowanie najprawdopodobniej nie upewnił się czy może bezpiecznie skręcić w lewo. To spowodowało, że holowany przez niego samochód volkswagen zderzył się z jadącym z przeciwka oplem.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali kierującemu fordem prawo jazdy. Kierowca odpowie za wykroczenie przed sądem dokąd trafi wkrótce wniosek o ukaranie.

Na miejscu kolizji oprócz policjantów pracowali strażacy OSP w Bisztynku. Odłączyli akumulatoryu w rozbitych pojazdach i przy użyciu sorbentu usunęli płyny eksploatacyjne wyciekłe z aut na jezdnię.

mł. asp. Beata Patecka, and - 08.01.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017