Aktualności >>>  Jak nie czytam, jak czytam! >>>

 .: Akcja czytania książek

Jednocześnie czytali książki

198 osób czytało jednocześnie książki w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bisztynku. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Bisztynka włączyli się w ten sposób w ogólnopolską akcję: "Jak nie czytam, jak czytam!".

Akcja: "Jak nie czytam, jak czytam" to ogólnopolska inicjatywa promocji czytelnictwa. 8 czerwca punktualnie o g. 10 odbyła się już jej trzecia edycja. 1 czerwca 2017 r. o godz. 10. pobito rekord w czytaniu w jednym momencie. Wtedy książki czytało 459 409 osób z całej Polski.

Tegoroczny wynik nie jest jeszcze znany, bo akcja dopiero co się zakończyła. Wiadomo na razie, że w szkole w Bisztynku jednocześnie czytało 198 osób.

"Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma uświadamiać spektakularną skalę akcji mediom i osobom z zewnątrz oraz stanowić motywację dla uczniów. (...) W tej akcji najważniejsi są uczniowie. To ich chcemy zachęcić do czytania (...) W końcu to oni manifestują, że czytają więcej, niż dorośli." czytamy na stronach organizatorów akcji.

- Zachęcałam uczniów, pracowników szkoły i nauczycieli oraz rodziców i mieszkańców Bisztynka do przyniesienia ze sobą ulubionej książki lub książki, którą aktualnie czytamy i wzięcia udziału w akcji. Udział aż tylu uczniów uważam za sukces - mówiła Marzena Magdziarz, nauczyciel-bibliotekarz Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku.

Akcja w Bisztynku trwała 20 minut. Przed jej rozpoczęciem w sali panował gwar, toczyły się rozmowy. W momencie rozpoczęcia akcji zapadła cisza. Tylko co młodsi uczniowie czytali półgłosem. Zobaczcie film i zdjęcia.

Andrzej Grabowski - 10.06.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2018