Aktualności >>>  Szkolne, przedświąteczne spotkanie >>>

 .: Wspólnie kolędowali w Sątopach

Przedświąteczne spotkanie
w szkole w Sątopach

Kapela ludowa Kalina i uczniowie szkoły w Sątopach wprowadzili publiczność zgromadzoną w sali gimnastycznej w świąteczny nastrój śpiewem, tańcem i muzyką. Były kolędy i pastorałki oraz przedstawienie jasełkowe

W Szkole Podstawowej w Sątopach, 19 grudnia odbyły się Jasełka, w których wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Bisztynka pan Marek Dominiak, zastępca burmistrza pan Włodzimierz Mońka, kapela Kalina zaproszona przez dyrektora szkoły i Radę Rodziców, społeczność lokalna oraz uczniowie szkoły.

Gości powitał dyrektor szkoły pan Grzegorz Baten i burmistrz Bisztynka. Zastępca burmistrza przedstawił członków kapeli Kalina, zapoznał z ich osiągnięciami scenicznymi, a naszych uczniów „przepytał” ze znajomości instrumentów, na których wykonają swoje utwory.

Po prezentacji nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Oprócz kapeli, która pięknie zagrała i zaśpiewała tradycyjne kolędy, nasi uczniowie także wykazali się umiejętnością śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej, a szkolny zespół taneczny wykonał taniec do piosenki o tematyce świątecznej.

Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. To wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w radosny, przedświąteczny nastrój.

Julianna Garela, Irena Zawistowska - 23.12.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017