Aktualności >>> Po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Eucharystii >>>

 .: I Komunia święta 2013 w Bisztynku

W sercach już mają Pana Jezusa

Ten dzień, 36. dziewcząt i chłopców z klas drugich szkoły w Bisztynku, zapamięta na zawsze. Dziś (26. maja 2013 r.) po raz pierwszy przyjęli do swych serc Pana Jezusa. Po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Eucharystii.

Uroczystą Mszę świętą w kościele w Bisztynku, podczas której dzieci przystąpiły do I Komunii świętej, koncelebrowali ks. proboszcz Janusz Rybczyński i ks. wikariusz Łukasz Sadko. Przed naobożeństwem dzieci przystępujące do sakramentu zostały pobłogosławione przez rodziców. W uroczystej procesji weszły do kościoła, aby po raz pierwszy w życiu uczestniczyć w pełni w Eucharystii.

W przystrojonych na biało ławkach niecierpliwie oczekiwały na pierwsze spotkanie z Panem Jezusem. Zostały bardzo dobrze przygotowane do tego spotkania. Przygotowanie to wiele godzin katechezy, nauki śpiewu i ćwiczeń w kościele. Tak, aby wszystko wypadło jak najlepiej.

Spotkanie z Ciałem i Krwią Pana Jezusa było dla nich czymś bardzo uroczystym i oczekiwanym. Doskonale było to widać i dało się odczuć w ich minach i postawach. Uśmiech pojawił się na ich twarzach tuż po przyjęciu pierwszej Komunii świętej.

Na pamiątkę tego ważnego dla nich wydarzenia przygotowaliśmy im pamiatkę. Poniżej specjalna prezentacja z piękną piesnią w tle oraz fotorelacja.

Przy tej okazji życzymy - Wam dzieci - wszystkiego najlepszego.

Andrzej Grabowski - 26.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013