Aktualności >>> Mocni w wierze >>>

 .: Koncert "Wierzę w rodzinę"

"Mocni w wierze" koncertowali w kościele w Bisztynku

Koncertujący 19 października w kościele w Bisztyku zespół "Mocni w wierze" udowodnił, że muzyka chrześcijańska nie musi być smutna. W repertuarze zespołu nie zabrakło utworów refleksyjnych, ale dominującymi były te przekazujące radość. Radość z wiary i rodziny. Koncert odbył się pod hasłem "Wierzę w rodzinę".

Każdego, kto chciał posłuchać muzyki "Mocnych w wierze" witało wyjątkowo oświetlone wnętrze kościoła św. Macieja w Bisztynku. Każdy ołtarz, każdy filar został podświetlony a w nawach zawisły ekrany na których później oglądano prezentacje i sam koncert. Już ten wystrój świątyni zapowiadał piękne widowisko i nie zawiedli się ci, którzy na nie przybyli. A przybyli nie tylko z Bisztynka, ale też okolicznych miejscowości oraz z Olsztyna, Ostródy, Bartoszyc czy Kętrzyna.

Koncert miał charakter ewangelizacyjny. Kończył w naszej parafii rok wiary. Nawiązywał też do niedawno obchodzonego "Dnia papieskiego". Utwory wykonywane przez solistów i chór przeplatane były prezentacjami - cytatami papieży Jana Pawła II i Franciszka. Dodajmy, że mocnymi cytatami. Dotyczącymi życia i rodziny a także mocy wiary.

O samym koncercie właściwie nie powinniśmy pisać, bo trzeba było na nim być. Niezależnie od przesłania ewangelizacyjnego i religijnego był to koncert w pełni profesjonalny z udziałem znakomitych solistów, chóru i muzyków, z dobrą muzyką, która mogła odpowiadać każdej osobie z publiczności, niezaleznie od jej wieku i upodobań muzycznych. Młodzi znaleźli rap, starsi spokój i refleksję, dzieci prostą rymowankę, starsi poezję.

Po raz pierwszy w kościele w Bisztynku publiczność wybijała rytm i tańczyła. Jeszcze nieśmiało i z oporami. Jeszcze rozglądając się na boki z niepotrzebnymi obawami, ale później coraz bardziej spontanicznie.

Koncert i widowisko multimedialne trwały niespełna 2 godziny i chyba nie znalazła się soba zawiedziona umiejętnościami "Mocnych w wierze".

Zespół "Mocni w wierze" to żony, mężowie, matki i ojcowie, którzy łączą pracę i śmiało realizują swoje pasje, wychowują dzieci z poszanowaniem chrześcijańskich wartości. W skład zespołu wchodzi chór przygotowany przez Piotra Sarbintowicza (niestety p. Piotr nie był obecny na koncercie), zespół muzyczny, sekcja smyczkowa "Absolwent" i soliści: Aneta Jastrzębska, Mirela Formella - Kamińska, Weronika Krasińska - Przeworska, Marcin Dremo, Łukasz Sztejna i Tomek Marek. Producentami koncertu byli: Przemek Lenart - produkcja i reżyseria koncertu oraz Tomek Marek - produkcja muzyczna. Koncert nie mógł się odbyć bez profesjonalnego zespołu techników scenicznych i akustyków. Ciekawskich informujemy również, że w skład zespołu wchodzi rodzeństwo mocno związane rodzinnie z Bisztynkiem a jeden z solistów jest policjantem :-)

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że koncert zorganizowała parafia św. Macieja Apostoła w Bisztynku i działający przy niej Ruch Światło-Życie oraz Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Koncert mógł zostać zorganizowany jedynie przy pomocy darczyńców i sponsorów. Byli nimi: Jan Jaciw ze spółki "Paluzy", MZKPOK "Sękity", Waldemar Kornatowski, Henryk Waśniewski, właściciele restauracji "Marysieńka", wlaściciele piekarni "Okruszek". Koncert odbywał się pod honorowym patronatem biskupa Jacka Jezierskiego. Patronami medialnymi byli: Radio Plus, Polskie Radio Olsztyn, Gość Niedzielny, nasz portal - Bisztynek24.pl oraz Telewizja Kablowa Bart-Sat z Bartoszyc, która nagrała cały koncert i wkrótce, materiał ten będzie emitowany na antenie tej telewizji.

Na zakończenie koncertu, który nie mógł się obyć bez bisowania, padły obietnice, które zapamiętamy. To obietnice ponownego przyjazdu do Bisztynka wypowiedziane przez członków zespołu. Podobną obietnice zlożyła nam dyrektorka OKiAL. A teraz zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i naszej galerii zdjęć z koncertu.

Andrzej Grabowski - 20.10.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013