Aktualności >>>  Koniec roku przedszkolnego 2017/18 >>>

 .: Skończyli zabawę w przedszkolu. We wrześniu pójdą do szkoły

Koniec roku przedszkolnego
w nowym przedszkolu

Przedszkolaki z Bisztynka zakończyły rok przedszkolny 2017/2018. Mury przedszkola opuściło 26. absolwentów. We wrześniu zostaną uczniami. Na zakończenie przedszkolnej przygody przygotowały wzruszający program artystyczny. Po raz pierwszy uroczystość odbywała się w nowej siedzibie przedszkola.

Naukę i zabawę w Przedszkolu Samorządowym na zawsze zakończyło wczoraj (21 czerwca) 26. sześciolatków. Teraz czeka ich nowe wyzwanie, czyli zostanie uczniem szkoły podstawowej. Z okazji zakończenia roku przedszkolnego absolwenci przedszkola przygotowali, pod okiem swoich pań, program artystyczny, który z oczu rodziców i gości uroczystości wycisnął niejedną łzę.

Gratulacje przedszkolakom złożyła dyrektorka przedszkola Marianna Saramak, burmistrz Bisztynka Marek Dominiak a podziękowania nauczycielkom za opiekę i wychowanie rodzice dzieci.

Absolwenci zaprezentowali się po raz pierwsze w polonezie i wykonanie tego tańca zostało nagrodzone owacją zebranych w sali. Był to pierwsze ich polonez i zarazem ostatni w przedszkolu.

Dzieci kończące przygodę z przedszkolem otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Zostali też obdarowani słodyczami. Z kolei one wręczyły kwiaty nauczycielkom i pracownikom obsługi przedszkola.

Wartro dodać, że rok przedszkolny w Bisztynku po raz pierwsze kończył sie w świeżo oddanych do użytku pomieszczeniach. W budynku szkoły podstawowej przez wiele miesięcy trwał remont i przystosowanie pomieszczeń do potrzeb najmłodszych. Jest to prawdopodobnie jedyne w województwie przedszkole dysponujące własną halą sportową.

Przeprowadzka nastąpiła kilkanaście dni temu. Budynki dawnego przedszkola są obecnie remontowane i przystosowywane do potrzeb Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Andrzej Grabowski - 22.06.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2018