Aktualności >>>  Koniec roku szkolnego 2017/18 >>>

 .: Po apelu kończącym rok szkolny rozpoczęły się wakacje

Koniec roku szkolnego
w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

Uroczystym apelem, wręczeniem nagród i wyróżnień uczniom oraz podziękowań rodzicom zakończył się rok szkolny w szkole podstawowej w Bisztynku. Szkołę opuściło na zawsze 46 uczniów klas gimnazjalnych.

Podobnie jak w całym kraju, w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2017/2018. Był to dla tej szkoły rok dużych zmian. Nową dyrektor szkoły została Judyta Gos-Mączarska, w budynku rozpoczęto i przeprowadzono remont. W części pomieszczeń dawnej szkoły są teraz przedszkole i żłobek.

Apel rozpoczęła dyrektor szkoły. potem potoczył się według typowego scenariusza podobnych wydarzeń. Przypomniała o trudnych warunkach pracy w tym roku szkolnym z powodu remontu pomieszczeń.

Przypominał to także burmistrz Marek Dominiak obecny podczas apelu i dziękujący wszystkim za wytrwanie w warunkach ciągle działających wiertarek i innych głośno pracujących urządzeń.

Wzruszającym momentem była chwila, gdy dyrektor żegnała odchodzącego na emeryturę byłego, wieloletniego dyrektora Gimnazjum Publicznego w Bisztynku Mirosława Domżalskiego. Nie zdołał on opanować wzruszenia i łamiącym się głosem dziękował wszystkim, którzy przez lata z nim współpracowali. Uczniowie żegnali go owacją na stojąco.

Potem przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia.

Nagrody burmistrza otrzymali m.in. Natalia Koślacz - uczennica z najwyższą średnią ocen oraz Patryk Głód - uczeń, który zdał egzamin z najwyższym w szkole wynikiem (91,2%).

Nagrody wręczyła także dyrektor oraz wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie i sportowcy z poszczególnych klas.

Nową przewodniczącą samorządu szkolnego została Daria Maszaro. Zastąpiła Olę Mic. Sztandar Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku trafił w młodsze ręce, czyli uczniów dotychczasowej klasy II gimnazjum. Klasy, kóra jest ostatnią klasą gimnazjalną w szkole..

W tym roku apel przebiegał nieco inaczej niż w latach poprzednich. Nie było bowiem absolwentów szkoły podstawowej. Edukację w Bisztynku zakończyło jedynie 46 uczniów dwóch klas wygaszanego gimnazjum. Do podstawówki "wróciła" natomiast klasa ósma i dopiero za rok szkołę opuszczą absolwenci ośmioletniej podstawówki.

Absolwenci gimnazjum złożyli specjalne ślubowanie na sztandar szkoły. Obiecali godnie reprezentować gimnazjum. Na koniec zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym i podziękowali nauczycielom, pracownikom i osobom wspierającym szkołę wręczając im bukiety.Andrzej Grabowski - 22.06.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2018