Aktualności >>>  Nie utrudniajcie budowy lodowiska! >>>

 .: W okresie ferii będzie gdzie pojeździć na łyżwach

Powstaje lodowisko.
Nie rzucajcie tam kamieni!

Burmistrz Marek Dominiak, pan Bartłomiej Gabrysiak i my apelujemy, aby nie wrzucać kamieni na teren powstającego przy ul. Kolejowej w Bisztynku niewielkiego lodowiska. Ma ono służyć wszystkim chętnym w okresie ferii zimowych. Wrzucanie tam kamieni utrudnia jego budowę.

Przy ul. Kolejowej w Bisztynku powstaje niewielkie lodowisko. Inicjatorem jego budowy jest jeden z mieszkańców naszej gminy - Bartłomiej Gabrysiak. Już rok temu tę inicjatywę przedstawiał. Lodowisko wówczas nie powstało, bo nie było mrozu.

Tym razem prognozy zapowiadają mróz i to nawet dość silny.

Urząd Miejski zakupił więc specjalną folię i udostępnił koparkę do wykonania prac ziemnych. Jeszcze przed Sylwestrem folia została ułożona w obniżeniu terenu wykonanym koparką. Strażacy nalali tam wody.

Po kilku dniach okazało się, że albo komuś to lodowisko przeszkadza, albo ktoś niezbyt roztropnie się bawił, wrzucając kamienie i cegły na zamarzającą wodę. Efekt jest taki, że kamienie wmarzły w lód i teraz trzeba bedzie je wykuć z tafli.

Lodowisko ma być oświetlone i udostępnione wszystkim chętnym w okresie ferii zimowych. Może więc warto zastanowić się nad swoim postępowaniem? Nie rzucajcie tam kamieni! Uszanujcie pracę wykonywaną społecznie! Z takim apelem wystąpił burmistrz Marek Dominiak i inicjator przedsięwzięcia. My przyłączamy się do tego apelu.

Andrzej Grabowski - 13.01.2018 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2018