Aktualności >>> Zatrzymany z mariuhuaną >>>

 .: Krajowa Mapa Zagrożeń przydała się w Bisztynku

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

24-latek zatrzymany z narkotykami.
Miejsce zgłoszono na Krajowej Mapie Zagrożeń

Informacje zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń przyczyniły się do zatrzymania 24-latka z marihuaną. Policjanci z Bisztynka poważnie potraktowali wcześniejsze zgłoszenie za pomocą mapy.

Gdy ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń >>>ktoś zaznaczył na niej parking przy nowym cmentarzu komunalnym w Bisztynku, przy ul. Grodzkiej jako miejsce używania środków odurzających. Jak się po kilku miesiącach okazało miał rację.

- W sobotę,17 grudnia w godzinach wieczornych policjanci z Bisztynka realizując zgłoszenia przyjęte za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń patrolowali teren przy nowym cmentarzu w Bisztynku. W pewnym momencie zauważyli zaparkowany tam samochód volkswagen, w którym siedziało 5 osób. W trakcie legitymowania osoby te zachowywały się dość specyficznie: unikały kontaktu wzrokowego i odwracały głowę. Policjanci podejrzewali, że mogą posiadać przy sobie środki odurzające - relacjonuje mł. asp. Beata Patecka z KPP w Bartoszycach.

W trakcie kontroli osobistej w kurce 24-latka odnaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu oraz młynek.

- Mężczyzna przyznał, że jest to marihuana. W związku z tym został zatrzymany. Pozostałe osoby po wykonaniu czynności zwolniono. Wykonane badania suszu potwierdziły, że jest to marihuana - informuje Beata Patecka.

Wczoraj (19 grudnia) 24-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Jego czyn uznano za tzw. wypadek mniejszej wagi. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 1 roku pozbawienia wolności. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zatrzymany mieszka na terenie gminy Reszel.

Andrzej Grabowski - 19.12.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016