Aktualności >>>  Tłumy na Marszu Godności w Sątopach >>>

 .: Solidaryzowali się z niepełnosprawnymi

III Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie
przeszedł z Sątop do Sątop-Samulewa.

Tłum uczestników przemaszerował kilka kilometrów z Sątop do Sątop-Samulewa w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Marsz odbył się już po raz trzeci. Jest wyrazem solidarności z osobami niepełnosprawnymi. Ma budować akceptację i niszczyć stereotypy związane z niepełnosprawnością.

- Dzieci niepełnosprawne intelektualnie mają marzenia, jak każdy z nas. - mówiła koordynatorka II Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Sątopach Irena Zawistowska.

Podczas uroczystości w amfiteatrze w Sątopach-Samulewie te marzenia zostały wypuszczone w czerwonych balonach przez osoby niepełnosprawne, które przybyły na marsz.

Wcześniej w intencji osób niepełnosprawnych odprawiono ks. Janusz Sztygiel odprawił Mszę św. w kościele św. Jodoka w Sątopach.

Barwny korowód osób niepełnosprawnych oraz mieszkańców, uczniów szkół z Sątop i Bisztynka, przedszkolaków i harcerzy, w asyście policji i strażaków OSP w Sątopach-Samulewie przeszedł po nabożeństwie do amfiteatru w Sątopach - Samulewie.

Tu rozpoczął się festyn. Na scenie wystąpili artyści z przedszkoli, świetlicy środowiskowej w Sątopach-Samulewie, zespół wokalny Ale Babki, uczniowie szkoły w Sątopach, harcerze oraz wokalista Mateusz Matlas.

Każdy kto chciał mógł posilić się gorącą kiełbasą z grilla, ciastami, napojami, watą cukrową. można było do woli bawić się na dmuchanych zabawkach. Panie z ośrodka kultury w Bisztynku malowały twarze chętnym. Strażacy prezentowali swój sprzęt.

Zobaczcie naszą fotorelację z nabożeństwa, marszu i festynu oraz krotki film.

Andrzej Grabowski - 19.05.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017