Aktualności >>>  Zderzenie mercedesa z iveco na "esach" koło Troszkowa >>>

 .: Groźny wypadek między Troszkowem a Bisztynkiem

10 osób ucierpiało po czołowym zderzeniu dwóch pojazdów

Wczoraj (25 sierpnia) około g. 10:30 na drodze krajowej nr 57 między Troszkowem a Bisztynkiem zderzyły się czołowo dwa pojazdy. W wypadku ucierpiało 10 osób. Jedna z nich trafiła do szpitala z urazem głowy.

Do zdarzenia doszło na niebezpiecznych zakrętach na trasie Troszkowo - Bisztynek.

Jak wyjaśnił nam kierowca mercedesa sprintera jadącego w kierunku Bisztynka, pojazd zarzuciło na zakręcie i zjechał on na przeciwległy pas, którym, w kierunku Troszkowa jechała ciężarówka marki iveco. Po zderzeniu bus przewrócił się na bok, a ciężarówka wjechała do rowu.

Kierowca iveco mówił nam, że rzeczywiście jadącym z przeciwka busem kilka razy "zabujało" i "ściągnęło go" na przeciwległy pas jezdni. Kierowca próbował uniknąć zderzenia zjeżdżając na pobocze lecz nic to już nie dało.

Mercedesem sprinterem podróżowało ośmiu pracowników zajmujących się wykaszaniem przydrożnych rowów. Wracali z pracy. W ciężarówce przewożącej zboże jechał kierowca i jeden pasażer.

Busem przewożone były kosiarki i kilkadziesiąt litrów benzyny potrzebnej do kosiarek.. Strażacy zajmowali się zabezpieczaniem paliwa i neutralizacją substancji ropopochodnych rozlanych na jezdni.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali ranni.

Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, policja i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Wiemy, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Iveco było prowadzone przez mężczyznę z Kadzidła (woj. mazowieckie), a kierowcą mercedesa był mieszkaniec Bisztynka.

Pierwsze informacje mówiły o dwóch osobach, które miały trafić do szpitala. Ostatecznie okazało się, że do szpitala trafi jeden z pasażerów mercedesa. Doznał urazu głowy. Pozostałe osoby odniosły lekkie obrażenia (stłuczenia, skaleczenia, zadrapania).

Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.Andrzej Grabowski - 25.08.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2018