Aktualności >>>  Motorowerzyści w szpitalu po tym jak wjechał w nich audi >>>

 .: Potrącił autem motorowerzystów

Czy potrącił motorowerzystów, bo jadąc autem oglądał film?

Kierowca audi prawdopodobnie oglądał film wideo na odtwarzaczu zamontowanym w aucie. Być może dlatego nie zauważył, że przed nim jedzie motorower z kierującym i pasażerem. Do wypadku doszło na drodze Lidzbark Warmiński - Wozławki na wysokości wsi Sułowo. Mężczyźni jadący motorowerem trafili do szpitali.

Wczoraj (15 kwietnia) około godziny 20:15 na drodze Lidzbark Warmiński - Wozławki, około 100 metrów za skrzyżowaniem z drogą do miejscowości Sułowo kierujący samochodem audi, jadący w kierunku Wozławek, potrącił jadących motorowerem w tym samym kierunku dwóch mężczyzn w wieku 20 i 24 lat

Mieszkańcy gminy Bisztynek trafili do szpitali w Bartoszycach i w Biskupcu z urazami nóg. Obaj jechali w kaskach ochronnych i byli trzeźwi.

Audi kierował 42-letni mieszkaniec gminy Kiwity. Wszystko wskazuje na to, że wyprzedzając motorower nie zachował odpowiedniego odstępu, uderzył jednoślad prawą stroną zderzaka. W aucie pogięty był prawy przedni błotnik oraz wyłamane prawe lusterko i stłuczona przednia szyba.

Co ciekawe, w audi włączone było urządzenie odtwarzające film, umieszczone nad dźwignią zmiany biegów, w środkowej części pojazdu. Kierowca prawdopodobnie oglądał film w czasie jazdy. Samochód nie miał ważnych badań technicznych. Kierujący był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Przyczyny zdarzenia ustali policyjne postępowanie. Jego kwalifikacja prawna zależeć będzie od rodzaju stwierdzonych obrażeń ciała u kierującego motorowerem i jego pasażera.

Aktualizacja z 16 kwietnia godz. 9:30
Mężczyźni jadący motorowerem nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała i po przebadaniu w szpitalach wrócili do domów.

- Policjanci zatrzymali kierującemu samochodem prawo jazdy. O tym na jak długo zostanie ono zatrzymane zdecyduje sąd - informuje mł. asp. Marta Kabelis z KPP w Bartoszycach.

Andrzej Grabowski - 16.04.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2018