Aktualności >>> Wyróżnienie dla naszej strony >>>

 .: Wojewoda Warmińsko - Mazurski wyróżnił stronę "Bisztynek - zapomniane miasteczko na Warmii"

Wojewoda wyróżnił naszą stronę.

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miałem zaszczyt odebrać nagrodę z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego. Nagrodę przyznano prowadzonej przez nas stronie "Bisztynek - zapomniane miasteczko na Warmii". Piszę "przez nas", bo publikujemy nie tylko moje teksty, ale także naszych stałych już korespondentów, reporterów i fotoreporterów. Jest to więc wyróżnienie nie tylko dla mnie...

Nagroda cieszy tym bardziej, że została przyznana na wniosek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie. Wniosek do SDP złożyła Elżbieta Mierzyńska - znana dziennikarka olsztyńska.

Z olbrzymim zaskoczeniem przyjąłem wcześniejsze zaproszenie na uroczystość do Urzędu Wojewódzkiego. Dziś odbyła się tam konferencja prasowa podsumowująca rok pracy Wojewody Mariana Podziewskiego. Podczas konferencji wręczono mi okazjonalne pismo Wojewody oraz wspominany w nim upominek. Ciekawskich informuję, że to aparat cyfrowy. Wyróżnienie naszej witrynie przyznano za jej treść, a nie stosowane technologie.

Spotkanie było okazją do poznania wielu ciekawych osób i nawiązania współpracy z innymi osobami prowadzącymi serwisy internetowe.

To nie było pierwsze wyróżnienie naszej witryny. Pod koniec listopada 2008 r. podziekowanie wręczył mi Marek Dominiak - Prezes Reduty Bisztynek.

Nie można mówić o gradzie nagród i wyróżnień, ale jest niezwykle miłe to, że ktoś zauważył naszą pracę. Dlatego się tym chwalimy bezczelnie:-) Gratulacji w formie słownej nie przyjmujemy:-) Za to chętnie przyjmiemy nagrody rzeczowe, gotówkę, talony na paliwo i tym podobne wyrazy uznania.

W rozmowie z prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Oddział w Olsztynie - Joanną Wańkowską-Sobiesiak - dowiedzieliśmy się, iż podobne nagrody otrzymywać będą sukcesywnie także inne witryny internetowe. SDP chce w ten sposób wyróżniać autorów stron zajmujących się najbardziej lokalnym dziennikarstwem, opowiadającymi o historii i teraźniejszości małych miasteczek i miejscowości.

O naszej nagrodzie wspomina także portal, gazeta on-line Olsztyn24 >>>

Andrzej Grabowski - 22.12.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008