Aktualności >>>  Sprzątajcie po własnych pupilach >>>

 .: W mieście są już torebki na psie odchody

Odkupmy nasze miasto

W Bisztynku zamontowano pięć dystrybutorów zawierających torebki i łopatki do sprzątania psich odchodów. Po zapakowaniu w torebkę kupy pupila można ją wyrzucić do ulicznego kosza na odpadki. Akcja promocji sprzątania po swoich pupilach prowadzona jest pod hasłem "Odkupmy nasze miasto".

W Bisztynku pojawiło się pięć specjalnych dystrybutorów zawierające torebki z łopatkami służącymi do sprzątnięcia odchodów po naszych psach i kotach.

Znajdują się przy ul. Słonecznej, na skwerze między ul. Kolejową a Wojska Polskiego, na skwerze w centrum w pobliżu przystanku autobusowego, przy ul. Kajki oraz na skwerze przy Urzędzie Miejskim.

Mamy możliwość, w higieniczny i estetyczny sposób, sprzątnięcia po swoim zwierzaku a „pakunek” można bez problemu wrzucić do ulicznego kosza na śmieci.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o sprzątanie po naszych zwierzakach, tym bardziej, że ustawione dystrybutory stanowić będą dla państwa duże ułatwienie, jest to także całkowicie bezpłatne.

Psie kupy to nie kwiatki a trawniki, piaskownice i chodniki to nie toaleta dla zwierząt, ale miejsce spotkań mieszkańców, a w szczególności zabaw naszych dzieci.

Odchody zwierzęce są nie tylko nieestetyczne, ale stanowić mogą także zagrożenie dla zdrowia ludzi, szczególnie dzieci, a także innych zwierząt. Mogą zawierać larwy pasożytów, np. glisty, które po przedostaniu się do organizmu zwierzęcia lub człowieka powodują groźne choroby pasożytnicze

Dzieci są szczególnie narażone, ponieważ bawią się w piaskownicach, parkach, placach zabaw i mają nawyk wkładania brudnych rąk do buzi i oczu.

Dbajmy o nasze miasto, o zdrowie nasze, naszych dzieci i naszych zwierzaków!

Kamila Zawadzka, Marlena Grabowska, Andrzej Grabowski - 18.05.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017