Aktualności >>> Wspomnienie Cudu Eucharystycznego w Bisztynku >>>

 .: Odpust w Bisztynku

Odpust Krwi Chrystusa w Bisztynku

Odpust Krwi Chrystusa odbył się wczoraj (7. lipca) w Bisztynku. Kult Krwi Chrystusa ma w Bisztynku welowiekową tradycję. To pamiątka Cudu Eucharystycznego z 1400 roku.

Uroczystości związane z odpustem Krwi Chrystusa rozpoczęły się już w sobotę. Wieczorem do Bisztynka przybyli pątnicy z Sątop. Do godz. 24:00 trwało też czuwanie w kościele parafialnym.

Główna uroczystość to Msza św. koncelebrowana przez ks. Janusza Rybczyńskiego, ks. Łukasza Sadko i o. Bogdana, w południe 7 lipca, z procesją dokoła świątyni. W procesji niesiono Cudowny Krzyż wiszący na codzień w ołtarzu bocznym w kościele w Bisztynku.

Tradycję pielgrzymkową i odpustową przypomniał ks. Janusz Rybczyński wutając wszystkich wiernych zgromadzonych w kościele a w tym pielgrzymów. Miłym akcentem (dla piszącego te słowa) było użycie podczas nabożeństwa przez ks. proboszcza nieco zapomnianego już ornatu rzymskiego.

Podczas Mszy św. kazanie wygłosił o. Bogdan ze Zgromadzenia Krwi Chrystusa. Po kazaniu świadectwo wygłosiła jedna z pątniczek z Kętrzyna. Na uroczystości przybyli pielgrzymi z Kętrzyna oraz - nieco spóźnieni - Gdańska.

Poniżej przedstawiamy film z uroczystości oraz galerie zdjęć.

Andrzej Grabowski - 08.07.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013