Aktualności >>>  Filmowcy pojawili się w Bisztynku >>>

 .: Powstaje film o bisztyneckich "ogniarzach"

Kręcili film o pasjonatach tańca z ogniem

Profesjonalna ekipa filmowa przez około 12 godzin pracowała 3 listopada nad filmem o bisztyneckich grupach tańca z ogniem, które działały i działają przy Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej. Zdjęcia dokończono wczoraj.

W bisztyneckim ośrodku kultury przez lata działało wiele grup tańca z ogniem. Pierwszą była grupa KMP (Klub Młodego Piromana). W późniejszych latach powstawały i wraz z podjęciem studiów lub pracy przez członków rozpadały się grupy: Blackfire i Charmander. Obecnie działa grupa Magma. Z inicjatywy Joanny Drozdowskiej z OKiAL na 4 listopada członkowie wszystkich grup zwołali spotkanie "po latach". Z inicjatywy Karoliny Jóźwik i Pawła Kincela - mieszkańców Bisztynka powstaje film o pasjonatach tańca z ogniem.

Przez dwa ostatnie dni (3-4 listopada) w Bisztynku działała profesjonalna ekipa filmowa z Pawłem Kincelem na czele. Za plany filmowe posłużyły: świerkowy zagajnik przy ul. Rolnej, staw przy ul. Orzeszkowej, Diabelski Kamień, Brama Lidzbarska, tzw. budowa czyli ruiny po nigdy nie skończonym ośrodku zdrowia oraz wiadukt kolejowy zwany też tunelem.

Kiedy film o młodych ludziach machających ogniem zostanie wyprodukowany? Tego jeszcze nie wiadomo. - To długotrwały proces - powiedział nam tajemniczo Paweł Kincel.

Zarówno główni bohaterowie filmu jak i kilkanaście osób przygotowujących plan, a w tym środki bezpieczeństwa, mogli się przekonać, że przygotowanie do zdjęć i ich wykonanie to również długotrwały proces. Pierwsze ujęcia wykonano ok. godz. 14 a ostatnie w nocy około g. 1:30.

Zobaczcie filmy i naszą galerię z planów filmowych.

Andrzej Grabowski
admin@bisztynek24.pl - 05.11.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017