Aktualności >>>  Pijany kierowca pojechał w pole >>>

 .: Jechał pijany a tu nagle... droga skręciła

Pijany kierowca na łuku drogi pojechał w pole

Obecność 2 promili alkoholu w organizmie nie przeszkadzała 38-latkowi wsiąść za kierownicę auta i przewozić pasażera. Mieszkaniec Wojkowa na łuku drogi krajowej 57 między Bisztynkiem a Wozławkami stracił panowanie nad oplem i wjechał na pole uprawne.

5 września o g. 23:30 dyżurny bartoszyckiej jednostki policji został zawiadomiony przez WCPR, że na drodze krajowej nr 57 między Wozławkami a Bisztynkiem doszło do zdarzenia drogowego.

- Policjanci, którzy pojechali na interwencję ustalili, że kierujący oplem 38-letni mieszkaniec gminy Bisztynek, na łuku drogi stracił kontrole nad autem i wjechał na pole. W chwili przyjazdu policjantów, kierowca opla i jego pasażer byli opatrywani przez ratowników medycznych - relacjonowała sierż szt. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach

Już wstępne badanie trzeźwości obu mężczyzn, urządzeniem alko-blow wskazało, że w ich organizmie jest alkohol. Kolejny pomiar wskazał, że w organizmie kierowcy opla są 2 promile alkoholu, co może tłumaczyć, że nie wiedział dlaczego zjechał z drogi na pole. Obaj mężczyźni trafili do szpitala i byli diagnozowani.

- Prawo jazdy 38-latka, które miał od roku zostało zatrzymane. Opel, którym jechali mężczyźni trafił na parking, gdzie poczeka na badania biegłego.

W zależności od obrażeń jakie ma pasażer opla, 38 – letni kierowca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub za kolizję i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna - informowała Marta Kabelis.

Jak zdołaliśmy się dowiedzieć kierowca jest mieszkańcem Wojkowa.

Andrzej Grabowski - 07.09.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017