Aktualności >>>  Zobacz mecze Reduty z lat 1996 - 1998 >>>

 .: Przypomnij sobie mecze Reduty z jej najlepszych czasów

Archiwum VHS
Najlepsze (jak dotąd) czasy Reduty Bisztynek

Pan Jarosław Dąbrowski użyczył nam swych archiwalnych nagrań z zlat 1996 - 1998. Dokumentował wówczas mecze rozgrywane przez Redutę Bisztynek. Były to lata w których zespół o pełnej nazwie Reduta Rema II Bisztynek awansował z klasy A do ligi okręgowej.

W 1997 r. Reduta Bisztynek awansowała do ligi okręgowej rozgrywek piłkarskich. Prezesem klubu był wówczas pan Marian Dąbrowski. Jego syn Jarosław za pomocą kamery VHS nagrywał mecze bisztyneckiego zespołu. Nagrania były analizowane podczas treningów po meczach. Duża część nagrań zaginęła, ale w ostatnim czasie pan Jarsław przeszukał swoje archiwa i znalazł trzy 180 minutowe kasety VHS z nagraniami meczów.

Nagrania zdygitalizowaliśmy dzięki pomocy Telewizji Kablowej Bart-Sat w Bartoszycach.

Filmy publikujemy w kolejności chronologicznej. Na początek mecz w Bisztynku ówczesnej Reduty Remy II Bisztynek z Cresovią Górowo Iławeckie. Mecz odbył się 8 czerwca 1997 roku w klasie A rozgrywek piłkarskich. Zakończył się wynikiem 2:2.

Pod koniec filmu są "dograne" niektóre, kontrowersyjne sytuacje z meczu Cresovia vs Reduta z 10 października 1996 roku w Górowie Iławeckim (wynik 3:3) Po meczu w Górowie Iławeckim doszło do konfliktu między kibicami obu drużyn w związku z czym mecz rewanżowy w Bisztynku był meczem podwyższonego ryzyka i odbył się w asyście dość licznych pododdziałów policji.

Kolejne (poniżej) nagranie to pełna relacja z meczu Reduty Remy II Bisztynek z GLKS Jonkowo, który zdecydował o awansie Reduty do ligi okręgowej. Został rozegrany 22 czerwca 1997 r. a zakończył się zwycięstwem gospodarzy 9:1 (6:1). Po meczu rozpoczęła się feta piłkarzy i kibiców utrwalona na filmie.

Wspomniana wyżej feta i ogromna radość kibiców Reduty Bisztynek stanowi początek kolejnego nagrania. Ten fragment filmu jest szczególnie cenny, bo pokazuje z bliska piłkarzy (m.in. Marka Dominiaka - dzisiejszego burmistrza Bisztynka) i ówczesnych działaczy m.in. nieżyjących już: Jana Kozonia, opiekuna stadionu Adama Sielczaka. Zauważyć tam można ówczesnego prezesa Reduty Mariana Dąbrowskiego, który był bardzo wysoko podrzucany przez piłkarzy. Być może znajdziecie tam też siebie. My rozpoznaliśmy wiele osób.

Kolejna część tego nagrania to mecz Reduty ze Zrywem Jedwabno, który został rozegrany w Bisztynku 11 kwietnia 1998 roku i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Ostatni z fimów to pierwszy mecz Reduty Bisztynek w lidze okręgowej. Rozegrany został 14 sierpnia 1997 r. w Bisztynku z Mragowią Mrągowo. W tym samym filmie jest też mecz Reduty Bisztynek z Granicą Bezledy rozegrany 2 listopada 1997 r. na stadionie w Bisztynku.

Nagrania nie są montowane i zabiera wszystko to, co znajdowało się na kasetach VHS, które pan Jarosław nam przekazał. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć - kadrów z filmów.

Andrzej Grabowski
admin@bisztynek24.pl - 18.11.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017