Aktualności >>>  Rezurekcja 2017 w kościele w Bisztynku >>>

 .: Wielkanoc 2017

Msza święta rezurekcyjna
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2017

- Miłość do Boga podobna jest do miłości między ludźmi. Nie wystarczy wiedzieć o niej i rozumieć, że istnieje. Trzeba ją jeszcze przeżyć i poczuć - mówił ks. Janusz Rybczyński podczas rezurekcji w kościele w Bisztynku. Tegoroczna msza rezurekcyjna odbyła się w zimowych warunkach.

Udających się na Mszę św. rezurekcyjną do kościoła w Bisztynku wiernych powitała śnieżyca i dotkliwe zimno. Krajobraz przypominał raczej święta Bożego Narodzenia niż Wielkanocy.

Z powodu obficie padającego, mokrego śniegu tradycyjna procesja odbyła się wewnątrz kościoła św, Macieja Apostoła i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku.

Mszę sprawował ks proboszcz kanonik Janusz Rybczyński. Nabożeństwo rozpoczęło się od zabrania z symbolicznego grobu monstrancji z Najświętszym Sakramentem i zawołaniem: "Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!" Wybrzmiało też głośne: Alleluja!"

Kościół wypełniony był po brzegi wiernymi. Podczas procesji kapłanowi asystowali strażacy OSP w Bisztynku. Nieśli też krzyż ze stułą, barokową rzeźbę Jezusa Zmartwychwstałego i paschał. W procesji uczestniczyły dzieci, koła różańcowe oraz niosący chorągwie procesyjne wierni.

Na zakończenie ksiądz Rybczyński dziękował wiernym za zaangażowanie podczas triduum paschalnego oraz złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

- Miłość do Boga podobna jest do miłości między ludźmi - mówił. - Nie wystarczy wiedzieć o niej i rozumieć, że ona jest. Trzeba jeszcze ją przeżyć i poczuć. Mam nadzieję, że obecni podczas nabożeństw triduum paschalnego i podczas rezurekcji poczuli miłość do Boga i poczuli też, że On kocha nas wszystkich - mówił ks. Rybczyński.

Andrzej Grabowski - 16.04.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017