Aktualności >>> rOwerOwa gmina Bisztynek ruszyła na drogi i bezdroża >>>

 .: Nowy sezon rowerowy rozpoczęty

rOwerOwa gmina Bisztynek
Sezon rozpoczęty (wycieczka 1/20*)

Rowerzyści z Bisztynka skupieni w grupie "rOwerOwa gmina Bisztynek" rozpoczęli dziś sezon wycieczek rekreacyjnych. Na początek, dla rozruchu, po zimowej bezczynności, pokonali trasę o długości 17 kilometrów. W pierwszej wycieczce drugiego sezonu grupy, wzięło udział 10. rowerzystek i cyklistów.

Trasa pierwszej, inaugurującej drugi sezon "rOwerOwej" biegła z Bisztynka przez Sątopy, Unikowo i przez las do Bisztynka. To zaledwie 17 kilometrów, ale wycieczka była "rozruchowa" po zimowej bezczynności rowerowej i dla przyzwyczajenia różnych części ciała do siedzenia na siodełku, do kręcenia pedałami i utrzymywania równowagi. Było to też sprawdzenie stanu rowerów i ich przygotowania technicznego do nowego sezonu.

Wszystko o czym piszemy wypadło dobrze, z niewielkimi tylko narzekaniami na własny ciężar ciała, zwiększony o parę kilogramów w okresie zimy i niezbyt dobrą kondycję.

Dało sie też słyszeć wyrażone głośno marzenie o nowym rowerze i konieczności przeprowadzenia generalnego remontu starego oraz uwagi o rowerowych gadżetach nabytych w Lidlu :-)

Trasa - jak wiecie - jest atrakcyjna, choć dziś nie zwiedzaliśmy kościołów w Sątopach i Unikowie. Byliśmy w nich w ubiegłym roku. Niby było dość zimno, ale kilkoro uczestniczek i uczestników musiało się po drodze rozebrać z nadmiaru bluz i bluzeczek.

Pod koniec wycieczki wyszło słońce i zrobiło się naprawdę ciepło. W lesie znaleźliśmy jawne oznaki wiosny uwiecznione na fotografiach poniżej. Nie udało się uwiecznić sarny biegnącej lasem w okolicach parkingu i żurawi żerujących na polu przed osiedlem zwanym "jedynką". Musiliśmy skupić się na mniej ruchliwych obiektach.

Zapraszamy na kolejne wycieczki. O trasach i terminach powiadamiać będziemy tak jak dotąd, czyli na stronach tego portalu oraz fejsbukowym profilu grupy "rOwerOwa gmina Bisztynek".

(* - pierwsza liczba to numer wycieczki sezonu 2014, druga to liczba wszystkich wycieczek od początku istnienia tej inicjatywy.)

Materiał o wycieczce znajdziesz także na portalu:Andrzej Grabowski - 22.03.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014