Aktualności >>> rOwerOwa gmina Bisztynek - wycieczka nr 2 sezonu 2014 >>>

 .: Bisztynek - Grzęda - Wojkowo - Sątopy - Bisztynek

rOwerOwa gmina Bisztynek (wycieczka 2/21*)
24 kilometry z awariami

Druga wycieczka sezonu 2014 za nami. Do pokonania było nieco ponad 24 kilometry pośród uroczych, słonecznych krajobrazów okolic Grzędy i Wojkowa oraz Sątop. Główną jednak atrakcją tej wyprawy była... guma zwana też flakiem lub kichą, czy też kapciem. W rowerze.

Na wycieczkę wybrało się 18 osób. Trasą znaną z poprzedniego sezonu, choć nie dla wszystkich. Mieliśmy jednego nowego uczestnika, który spontanicznie, namówiony przez jednego z Jakubów zamiast skończyć ją - jak planował - w Łędławkach, skończył przymusowo w Grzędzie z powodu kichy w jednym z kół roweru. A zapasowych dętek nie miał. Z Grzędy odebrał go autem jego rodzic.

Dętka i opona w innym, przecudnej urody, rowerze odmówiła współpracy na górce w Wojkowie. Na jej wierzchołku trzeba było poczekać na chwilowo spieszonych rowerzystów, bo podjazd jest trudny i wymagający. Ruszyć już się nie dało, bo ciśnienie w tylnej oponie mojego pojazdu spadło do wartości poniżej krytyki.

Ja jednak dętkę miałem, klucze również. A, że mielismy w ekipie mechanika, wulkanizatora, posiadacza łatek i kilku doradców, w tempie prawie jak na pit-stopie, zmieniliśmy co trzeba. Co trzeba, czyli sprawną dętkę w miejsce przebitej, oponę z przedniego na tylne, załatkowanie opony przebitej od wewnątrz, dokręcenie obu kół - o czym mechanik w porę mi przypomniał itd. Uczynni reporterzy uwiecznili te zmagania i dyskusje techniczno-operacyjne na miejscu naprawy. Dodajmy, że skutecznej, bo udało się już bezawaryjnie dojechać do zapomnianego miasteczka na Warmii.

Poniżej przedstawiamy zestaw zdjęć oraz krótki film z wycieczki.

Zapraszamy na kolejne wycieczki. O trasach i terminach powiadamiać będziemy tak jak dotąd, czyli na stronach tego portalu oraz fejsbukowym profilu grupy "rOwerOwa gmina Bisztynek".

(* - pierwsza liczba to numer wycieczki sezonu 2014, druga to liczba wszystkich wycieczek od początku istnienia tej inicjatywy.)

Andrzej Grabowski - 30.03.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014