Aktualności >>> rOwerOwa gmina Bisztynek - wycieczka nr 5 sezonu 2014 >>>

 .: dookoła Bisztynka

rOwerOwa gmina Bisztynek (5/24*)
Wycieczka z okazji urodzin Bisztynka

Z okazji urodzin Bisztynka 34. rowerzystek i rowerzystów wzięło udział w 10-kilometrowej wycieczce dookoła miasta. Wycieczka zakończyła się przy leśniczówce "Kamieniec", gdzie leśniczy przygotował ognisko w żarze, którego upieczono kiełbaski.

Po skrupulatnym przeliczeniu uczestników wycieczki z okazji urodzin Bisztynka stwierdzamy, że uczestników było 34. 629. urodziny Bisztynka przypadały wczoraj i z tej okazji zorganizowaliśmy krótką wycieczkę. Jej trasa, łącznie z drogą powrotną do Bisztynka to nieco ponad 10 kilometrów. W sam raz dla tych rowerzystów, którzy zabrali ze sobą pociechy w siedziskach rowerowych. Takich pasażerów naliczyliśmy czworo.

Po raz pierwszy, w ramach inicjatywy "rOwerOwa gmina Bisztynek", pojechało z nami aż 14 osób. W tej liczbie są oczywiście wspomniani już "pasażerowie", ale też Krystyna Zawistowska - wiceburmistrz Bisztynka, pewna mieszkanka Warszawy, mieszkanka Gdańska, mieszkaniec Olsztyna i Bisztynianki, które jeszcze z nami nie jeździły.

Ponieważ nie jeździły, więc trochę kłopotów kondycyjnych miały, choć tempo było spacerowe.

Wycieczka zakończyła się przy leśniczówce "Kamieniec", gdzie leśniczy Ryszard Żuchowski przygotował ognisko na żarze, którego można było upiec kiełbaski zakupione przez ośrodek kultury, bo rajd był współorganizowany przez tę instytucję.

Jak przebiegał rajd? Pokazują to zdjęcia poniżej.

(* - pierwsza liczba to numer wycieczki sezonu 2014, druga to liczba wszystkich wycieczek od początku istnienia tej inicjatywy.)Andrzej Grabowski - 01.05.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014