Aktualności >>>  Biegi przełajowe na Święto Niepodległości >>>

.: W Sątopach biegali dla uczczenia niepodległości

Szkolne biegi przełajowe
z okazji Święta Niepodległości w Sątopach

Na dystansach 500 i 1000 metrów pobiegli na przełaj uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sątopach dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

W Szkole Podstawowej w Sątopach, 14 listopada zostały zorganizowane biegi przełajowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wtorkowy poranek w Sątopach niestety nie zachęcał do biegania: pochmurno, przenikliwe zimno, mocno wiejący wiatr, do tego zaczął padać deszcz. Organizatorzy mieli dylemat, czy nie przenieść zawodów na inny termin. Na szczęście około godziny 10 wyszło słońce i od razu od razu w uczestników wstąpiły nowe siły witalne i chęć do biegania. Słońce sprawiło, że humor wszystkim dopisywał. Po krótkim otwarciu, rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Jako pierwsi, biegli uczniowie w wieku 5 - 9 lat na dystansie ok. 500 m – był to tzw. "Złoty Bieg". Do mety dobiegło 28 zawodników. Najmłodszym biegaczem był 5 letni Jakub Zapała, który zajął 15 miejsce. Zwycięzcą "Złotego Biegu" został Fabian Grabowski uczeń klasy II. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maria Wiłkojć uczennica klasy III.

III

Następnym dystansem biegowym, był bieg dla klas IV - VII na dystansie 1000 m - "Bieg Główny". Zdecydowanym zwycięzcą został Jakub Niedzielski uczeń klasy VII. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Sandra Koziej z klasy V. Bohaterem "Biegu Głównego" został zawodnik, który zajął 37 miejsce Rafał Antosik uczeń klasy IV, któremu została przyznana nagroda fair play.