Aktualności >>>  Teraz trzeba będzie już płacić za wywóz śmieci >>>

 .: Nielgalne wysypisko odpadów. Znamy właścicielkę śmieci

Wśród nielegalnie wyrzuconych śmieci
znaleźliśmy kartkę z nazwiskiem ich właścicielki

Kilka worków zawierających dziecięce "pampersy", butelki, zabawki dziecięce i spleśniałą żywność wyrzucono blisko drogi krajowej nr 57. Ich właścicielka pozostawiła w nich kartke ze swoim nazwiskiem.

Oburzona mieszkanka Troszkowa zatelefonowała do nas, że ktoś wyrzucił dość dużą ilość domowych odpadów przy drodze krajowej nr 57 na wysokości miejscowości Krzewina, tuż przy skrzyżowaniu z drogą gruntową prowadzącą do posesji na Kolonii Bisztynek.

Pojechaliśmy na miejsce i wraz z kobietą przejrzeliśmy odpady w których dominowały zużyte, dziecięce "pampersy". Wśród odpadów były też dziecięce książeczki, zabawki, spleśniała żywność, obierki, plastikowe i szklane butelki, opakowania po papierosach oraz... odręcznie zapisana kartka.

Było na niej imię i nazwisko lekarski, termin przyjęcia oraz nazwisko matki dziecka rozpoczynające się literą "R".

Kobieta o tym nazwisku mieszka w pobliżu. O sprawie poinformowaliśmy burmistrza Marka Dominiaka. Wraz z nim sprawdziliśmy, że według odpowiedniej deklaracji na posesji nikt nie mieszka. Ponieważ nie jest to prawda, jej właściciel zostanie wezwany do aktualizacji deklaracji i zostanie zobowiązany do wnoszenia obowiązkowych opłat za odbiór odpadów komunalnych.

O nielegalnym wysypisku powiadomiono również Posterunek Policji w Bisztynku.

Andrzej Grabowski - 21.04.2017 r.

Od autora:
Zanim policjanci i urzędnicy przystąpią do działania właścicielka śmieci może pokusić się o tzw. "czynny żal", który zapewne złagodzi grzywnę. Wystarczy posprzątać śmieci za wywóz których do tej pory się nie płaciło. Uprzejmie sugeruję jak najszybsze uprzątnięcie tego bałaganu.

Materiał znajdziesz także na portalu:Dodano 24 kwietnia 2017 r. godz. 15.

Dzielnicowy z Bisztynka ukarał kobietę, która wyrzuciła śmieci w niedozwolonym miejscu. To kobieta o nazwisku które znaleźliśmy w piątek 21 kwietnia na kartce leżącej w zwałach odpadów.

Jeszcze tego samego dnia odwiedził ją dzielnicowy z Posterunku Policji w Bisztynku. Kobieta przyznała się do wyrzucenia śmieci i została ukarana mandatem karnym w wysokości 50 złotych oraz zobowiązana do natychmiastowego uprzątnięcia śmieci,

Dowiedzieliśmy się, że tak niska kwota mandatu wynika z trudnej sytuacji materialnej kobiety. Zobowiązanie do posprzątania po sobie sprawczyni wykonała i dziś teren, gdzie wyrzuciła śmieci wygląda tak jak na załączonych zdjęciach.

andCopyright: www.bisztynek24.pl 2017