Aktualności >>>  Akcja "Śniadanie daje moc" >>>

 .: Przygotowali i zjedli zdrowe śniadanie

Przekonali się, że "Śniadanie daje moc"

Wychowawcy z dziećmi z klas I-III szkoły w Bisztynku przygotowali wspólne, zdrowe śniadanie. Były kanapki, szaszłyki owocowe, soki, twarożki, serki, płatki, koktajle. Wszystko to aby promować zdrowe żywienie w ramach akcji "Śniadanie daje moc".

8 listopada 2017r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Śniadanie Daje Moc". Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.

Zorganizowanie śniadania poprzedzały zajęcia na temat 12. zasad zdrowego żywienia, a także pogadanka na ten temat. Uczniowie wykonali również opaski na głowę z logo warzyw i owoców. W tym dniu wychowawcy z uczniami zorganizowali w klasach wspólne śniadanie. Dzieci przygotowały zdrowe potrawy, które później przy estetycznie nakrytych stołach na szkolnej stołówce skonsumowały z apetytem.

Były kanapki, szaszłyki owocowe, soki, twarożki, serki, płatki, koktajle. Wszystko było pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem.

Dzięki udziałowi w akcji dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania i nakrywania do stołu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie dzieci.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Justyna Mądrzejewska - 18.11.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017