Aktualności >>>  Recytowali wiersze i interpretowali prozę >>>

 .: Miejsko-gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją"

Wyłoniono najlepszych recytatorów w konkursie "Spotkania z poezją"

Nikola Białousz, Natalia Hawryszkiewicz i Klaudia Kornatowska reprezentować będą gminę Bisztynek podczas powiatowych eliminacji konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją". Dziewczęta zwyciężyły w eliminacjach miejsko-gminnych w Bisztynku. W rywalizacji w Bisztynku wzięło udział 29. uczniów.

W Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku odbyły się dziś (24 kwietnia) miejsko-gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją" przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

W eliminacjach w Bisztynku wzięło udział 10. uczniów w najmłodszej kategorii (klasy I-III), 11. uczniów w kategorii średniej (klasy IV-VI) i 8. uczniów w kategorii starszej (uczniowie klas VII i gimnazjalnych). Uczniowie z dwu pierwszych kategorii recytowali wiersze a z najstarszej wiersz i fragment prozy.

Nad werdyktem pracowało jury w składzie: Joanna Drozdowska z OKiAL w Bisztynku, Jarosław Wadowski z Urzędu miejskiego w Bisztynku i Andrzej Grabowski z "Gońca Bartoszyckiego".

W każdej z kategorii wiekowych nagrodzono po troje uczestników a zdobywcy miejsc pierwszych wezmą udział w eliminacjach powiatowych konkursu, które już 26 kwietnia odbędą się w Bartoszyckim Domu Kultury. Oto laureaci eliminacji miejsko-gminnych w Bisztynku:

Kategoria I
1. Nikola Białousz
2. Julita Okońska
3. Oktawian Tabaczyński

Kategoria II
1. Natalia Hawryszkiewicz
2. Marcin Rejmanowski
3. Paweł Moskalik

Kategoria III
1. Klaudia Kornatowska
2. Julia Kaczyńska
3. Kacper Moskalik

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, słodycze i dyplomy a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział i słodycze.

Andrzej Grabowski - 24.04.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2018