Aktualności >>>  Zawody Strongman 2018 >>>

 .: Marcin Schabowski z Gdańska zwyciężył w tegorocznych zawodach strongmanów w Bisztynku

III Amatorskie Zawody Strongman
o Puchar Burmistrza Bisztynka

Marcin Schabowski z Gdańska zwyciężył w zawodach strongmanów przeprowadzonych w Bisztynku. W konkurencji dla kobiet najlepsza była Emilia Tyszkiewicz z Bisztynka. Były to trzecie takie zawody zorganizowane w Bisztynku.

Zmagania siłaczy poprzedziły występy artystyczne. Najpierw zatańczyły dzieci i młodzież z grup Dance Control i wystąpiły młode wokalistki z zespołu wokalnego działających przy Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Nieco później koncert znanych i lubianych przebojów dały Ale Babki z Sątop-Samulewa.O godz. 17 rozpoczęły się zawody siłaczy. Wystartowało w nich pięciu zawodników, o których sam Jarosław Dymek prowadzący zawody mówił, że tylko formalnie są jeszcze amatorami. Do rywalizacji zgłosili się: Andrzej Hebel (28 lat) z Żukowa, Arkadiusz Jasiński (30 lat) z Gdańska, Marcin Schabowski (23 lata) z Gdańska, Paweł Piskorz (26 lat) z Bisztynka i Adam Wiszowaty (27 lat) z Białegostoku.

Zawody prowadzili i sędziowali Przemysław Brzoza, Sławomir Toczek i Jarosław Dymek, czyli zawodowi strongmani znani z ogromnej siły i sukcesów na światowych i krajowych arenach sportowych.

Zawodnicy zmagali się z takimi konkurencjami jak: spacer farmera, spacer buszmena, axel, czy przeciąganie opony. Ta ostatnia rozgrywana po raz pierwszy sprawiła wiele trudności zawodnikom. Żaden z nich jeszcze w takiej nie startował a to ona zdecydowała o zwycięstwie, bowiem po wcześniejszych konkurencjach dwóch zawodników miało tę samą liczbę punktów.Ostateczna kolejność zawodów:

1. Marcin Schabowski
2. Andrzej Hebel
3. Adam Wiszowaty
4. Arkadiusz Jasiński
5. Paweł Piskorz

Gdy zawodnicy odpoczywali po wyczerpujących konkurencjach rozgrywane były konkurencje dla publiczności. Rozegrano choćby "spacer farmera" z "walizkami" o masie po 70 kg. Tu rewelacją był strażak OSP Troszkowo - Tadeusz Mackiewicz, najstarszy z rywalizujących i choć nie zwyciężył to zebrał największy aplauz publiczności.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Emilia Tyszkiewicz z Bisztynka (startowała już po raz trzeci w tych zawodach) przed Wiolettą Szczepańską z Reszla.

W rywalizacji drużyn składających się z dorosłego i dziecka zwyciężyła rodzinna drużyna - Grzegorz i Anna Szczepańscy z Reszla. To oni najszybciej przeciągnęli samochód z miejsca do wyznaczonej mety. W przeciąganiu liny gdzie z jednej strony były dzieci a z drugiej strongmani prowadzący zawody zwyciężyły dzieci. I jeśli ktoś myśli, że strongmani dali się pokonać bez specjalnej walki to się grubo myli.

Nagrody i puchary wręczyli strongmanom: burmistrz Bisztynka Marek Dominiak i dyrektor OKiAL w Bisztynku Wioletta Jaskólska oraz prowadzący zawody.

Następnie publiczność bawił zespół Rivers. O godz. 22 z rewelacyjnym pokazem ta tańca z ogniem wystąpiła grupa młodych ludzi dla których takie zajęcie jest pasją.

Andrzej Grabowski - 02.07.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Pokaz tańca z ogniem

Copyright: www.bisztynek24.pl 2018