Aktualności >>>  Ubarwiają miasto ubierając drzewa >>>

 .: Drzewa w ubraniach? Tylko w Bisztynku!

Ubrali drzewa, aby ubarwić miasto

Dwa drzewa rosnące przy nieczynnym kościele poewangelickim w Bisztynku przybrały wczoraj nowe barwy. Zostały... ubrane materiałami wydzierganymi przez wolontariuszki w okresie zimy.

Z inicjatywy dyrektor Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej już od kilku miesięcy trwały działania zmierzająca do... ubrania kilku drzew w miasteczku. Trwało to długo, przez zimowe miesiące, bo trzeba było wydziergać całe płachty różnokolorowej dzianiny, aby wystarczyło ich na ubranie drzew.

- Nasza akcja ubarwiania Bisztynka przyniosła wczoraj (12 kwietnia) efekty. Możecie państwo obserwować już jak kolorowo zrobiło się wokół miejsca, gdzie odbywają się wernisaże i koncerty, czyli przy kościele poewangelickim - mówi Wioletta Jaskólska.

Do udziału w akcji ubarwiania Bisztynka zaprosiliśmy panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku i panie z Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku oraz harcerzy. Udało nam się ubrać dwa drzewa. Mamy w planie ubranie jeszcze dwóch drzew. Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszej akcji - mówi dyrektorka OKiAL.

Obserwowaliśmy wczoraj, przez kilkanaście minut jak na kolorowe drzewa reagują kierowcy. Okazuje się, że kolorowe pnie drzew dość znacznie... zmniejszają prędkość pojazdów na drodze krajowej 57 przy której są ubrane drzewa. Kierowcy i pasażerowie przyglądają się "tym dziwnym pniom" a wielu wykonuje zdjęcia.

Andrzej Grabowski - 13.04.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017