Aktualności >>> W Unikowie bawili się na imprezie integracyjnej >>>

 .: Dobra zabawa w Unikowie

IMPREZA INTEGRACYJNA W UNIKOWIE

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku zorganizował dla mieszkańców Unikowa, Dąbrowy i Sątop (Wieś) imprezę integracyjną w ramach projektu "Małymi krokami do celu". - Impreza integracyjna w Unikowie była tylko jednym z elementów projektu - mówiła kierownik MOPS - Lidia Tomasik. - Projekt obejmuje też kursy przygotowania zawodowego i społecznego (komputerowy, spawacza, planowania budżetu domowego, rozwiązywania problemów wychowawczych, zajęcia z psychologiem), a także ma zwiększyć aktywność lokalną - mówiła Lidia Tomasik.

W imprezie rekreacyjno-sportowej wzięło udział kilkadziesiąt osób mieszkających w Unikowie i okolicach. - Frekwencja nie była duża, ale liczymy, że kolejne takie imprezy przyciągną więcej mieszkańców. Właśnie taki integracyjny cel ma przynieść ich organizacja - mówiła Lidia Tomasik.

Wszyscy mogli skorzystać z zabawy w olbrzymiej kuli zwanej zorbą. Dużych emocji dostarczyły mecze rozgrywane przez mega-piłkarzyki. W meczu finałowym, sześcioosobowa drużyna z Unikowa pokonała reprezentację Bisztynka 8:6.

Czterech facetów z Bisztynka pokonało jednak Unikowo w przeciąganiu samochodu na czas. 10-cio osobowa drużyna z Bisztynka była tylko nieco lepsza od Unikowa w "gąsienicy" czyli spacerze na skrzynkach po napojach na odległość.

Trzech chłopców z Bisztynka pokonało taką samą reprezentację Unikowa w przeciąganiu liny, ale dziewczęta z Unikowa nie dały szans w tej konkurencji dziewczętom z Bisztynka. Niezwykle widowiskowe było rozwiązywanie supłów powiązanych na sześciu linkach. Zajęły się tym panie, które końcówki linek miały przywiązane do nadgarstków. Konkurencja wymagała zarówno sprawności fizycznej jak i chwil zastanowienia się. W rozwiązywaniu supłów zwyciężył Bisztynek.

O ponad 30 sekund lepsi byli mężczyźni z Unikowa w konkurencji piłowania belki drewnianej ręczną piłą. Uzyskali czas około 1,30 min. podczas gdy Bisztynek - ponad 2 min. Liczymy jednak na rewanż !!! Bisztynek był za to lepszy w zespołowej konkurencji polegającej na odnajdywaniu kolejnych liczb na talerzykach i kierowaniu tam zawodniczki, która musiała dotknąć wszystkich talerzyków. Bisztynek osiągnął czas 1,03 min. podczas gdy Unikowo - 1,08. Po zabawach odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY >>>

Andrzej Grabowski - 07.09.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008