Aktualności >>> Pierwszy dzień wiosny w szkole w Grzędzie >>>

 .: Wiosna w szkole w Grzędzie

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GRZĘDZIE

Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni leśnicy poczuli wiosnę 21 marca w Szkole Podstawowej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie. Ale zanim powitali upragnioną porę roku, pożegnali zimę.

Zorganizowano konkurs na ekologiczną Marzannę - wykonaną tylko z naturalnych materiałów. Wybór najbardziej ekologicznej i najpiękniejszej jednocześnie był bardzo trudny. Starodawnym obyczajem Marzanna opuściła naszą szkołę zabierając ze sobą zimę. Na pierwszym wiosennym ognisku uczniowie upiekli smaczne kiełbaski.

Następnie już w szkole dzieci zmagały się z różnorodnymi konkurencjami "Zielonego Turnieju". Spośród chętnych przedstawicieli klas IV, V i VI utworzono trzy grupy: "Motyli", "Żabek" i "Piskląt. Na powitanie wiosny grupy wymyśliły swój wiosenny okrzyk. Wiosna przyniosła ze sobą ocieplenie, więc pierwszą z konkurencji był zielony striptiz, czyli zdejmowanie z siebie jak największej ilości zielonych ubrań, co wywołało duży aplauz publiczności.

Oznak wiosny szukaliśmy m. in. w wiosennej krzyżówce. Grupy łączyły wiosenne kwiaty z ich nazwami, układały mądre zdania z rozsypanki wyrazowej i rozszyfrowywali rebusy. Dla publiczności przygotowano zabawy zręcznościowe: zajęcze skoki, noszenie jajek na łyżkach, przelewanie wody oraz wyścigi w workach na śmieci.

Nie zabrakło również wiosennych porządków, które polegały na układaniu najwyższej wieży ze zgromadzonych śmieci, a następnie segregowaniu ich i wrzucaniu do odpowiednich pojemników z pewnej odległości. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymywali za zgniatanie śmieci. Porządki ortograficzne i frazeologiczne dzieci robiły w powiedzeniach i przysłowiach wiosennych.

Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała komisja w składzie: dyrektor - Ewa Dańko, Wiesław Oziewicz - przedstawiciel Nadleśnictwa Bartoszyce i leśniczy Grzegorz Borek. Zwyciężyła drużyna "Motyli", ale i pozostałe otrzymały nagrody.

Życzymy wszystkim, aby tegoroczna wiosna była tak gorąca jak emocje wszystkich uczestników naszej wspólnej zabawy!

Agnieszka Pieckowska - 24.03.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011