Aktualności >>>  Kolejna Wigilia ze sztuką za nami >>>

 .: Złożylismy sobie świąteczne zyczenia

Wigilia Miejska 2017

Podobnie jak w latach ubiegłych Wigilia Miejska w Bisztynku odbyła się we wnętrzu nieczynnego, poewangelickiego kościoła. Po raz kolejny była to także Wigilia ze sztuką.

Wnętrze dawnego kościoła ewangelickiego podświetlone było setkami płonących świec. Na środku ustawiono stół z daniami wigilijnymi i świątecznymi ozdobami. W takiej atmosferze odbywała się Wigilia Miejska.

Wszystkich obecnych mieszkańców i gości witała dyrektor Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku Wioletta Jaskólska. Świąteczne życzenia złożył burmistrz marek Dominiak. O obecności Jezusa w każdym miejscu a więc i na Wigilii przypomniał ks. proboszcz Janusz Rybczyński, który również złożył życzenia świąteczne.

W atmosferę Bożego Narodzenia wprowadził zebranych zespół wokalny Mozaika, który zaprezentował kolędy i pastorałki. Kwintet Mrongovia Brass kolędy i pastorałki zagrał na instrumentach dętych. Muzycy zaprezentowali też kilka standardów jazzowych.

Wigilii towarzyszyła wystawa obrazów Iwony Ficek, Agaty Topolewskiej i Marty Derbin oraz stoiska z ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez Przedszkole Samorządowe w Bisztynku i Dom Pomocy Społecznej w Bisztynku.

Zobaczcie zdjęcia.

Andrzej Grabowski - 18.12.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017