Aktualności >>>  Właściciele liczą na Waszą pomoc >>>

 .: Włamanie do składu budowlanego

Włamanie do składu budowlanego.
Właściciele liczą na pomoc świadków.
[FILMY Z MONITORINGU]

Dzisiejszej nocy , nieznani na razie sprawcy włamali się do składu budowlanego w Bisztynku, usytuowanego na targowisku miejskim. Zabrali z wnętrza towar o wartości około 10 tys. złotych. Policja zajmuje się tą sprawą lecz własciciele liczą też na pomoc świadków.

Sprawcy dostali się do wnętrza składu budowlanego po wyłamaniu jednej z rolet zabezpieczających okno. Potem wybili szybę w oknie. Z wnętrza sklepu ukradli elektronarzędzia (wiertarki, wkrętarki, szlifierki) głównie marki Makita, siekiery Fiskars, dwie pary przegubowych nożyc do cięcia metalowych prętów, czerwone skrzynki narzędziowe, łomy, akumulatory samochodowe oraz niewielką kwotę w gotówce.

Zginęły też buty robocze, ubrania robocze i kilka młotków oraz dwukołowy wózek do przewożenia towarów. To wózek taki z jakiego korzystają dostawcy piwa w skrzynkach.

Sprawcy splądrowali też biuro składu, dokąd dostali się po wyłamaniu zamka drzwi, prawdopodobnie w poszukiwaniu gotówki. Wyszli z wnętrza przez okno biura.

Wszystko wskazuje na to, że do włamania doszło dzisiejszej nocy (15/16 sierpnia).

- Złodzieje najpierw usiłowali wyłamać jedną roletę a gdy im się nie udało zabrali się za drugą. Nie byli chyba zbyt dobrze przygotowani do włamania, bo nie ukradli elektronarzędzi znacznie droższych niż te, które zabrali. Ukradli przy tym nożyce i łomy, które pewnie posłużą im do kolejnego włamania. Uważam, że wyposażyli się na następne włamania - mówi właścicielka składu.

Niezależnie od tego, że sprawą już zajmuje się policja właściciele apelują do wszystkich osób o przekazywanie im lub policji informacji mogących przyczynić się do wykrycia sprawców tego włamania. Wystarczy zatelefonować na numer 515-192-933 lub przyjść do sklepu i podzielić się spostrzeżeniami z właścicielami.

Informacje można też przekazywać naszej redakcji pisząc na adres: admin@bisztynek24.pl lub telefonując na numer: 503-611-216.

Właściciele udostępnili nam dwa nagrania. Liczą na to, że same sylwetki zarejestrowanych na nich osób pozwolą komuś skojarzyć kto kto jest.Andrzej Grabowski - 16.08.2018 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:Copyright: www.bisztynek24.pl 2018