Aktualności >>>  Zobacz wystawę zdjęć z Księżna >>>

 .: Wystawa zdjęć księżnięńskich fotodzieci

Zdjęcia fotodzieciaków z Księżna zaprezentowano w Bisztynku

Fotografie dzieci z Księżna trafiły na wystawę w Bisztynku. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie a autorzy zdjęć byli wyraźnie przejęci nagłym wzrostem ich popularności.

Wystawa autorstwa dzieci i młodzieży z Księżna została wczoraj wieczorem (8 grudnia) zaprezentowana w ośrodku kultury w Bisztynku. To efekt prawie dwóch lat pracy Tomasza Siedlanowskiego i fotodzieciaków z tej wsi. O wernisażu wystawy w Księżnie pisaliśmy wcześniej >>>

- Były to początkowo warsztaty z podstaw fotografii. Gdy je rozpoczynaliśmy nie mieliśmy nawet aparatów fotograficznych, poza naszymi prywatnymi. Dzięki znajomym z Facebooka udało się je zdobyć. Podarowano nam też laptopy, które posłużyły do obróbki zdjęć - opowiadał Tomasz Siedlanowski.

- Proszę zwrócić uwagę, że autorami są dzieci i młodzież, które w tych krajobrazach i otoczeniu wyrośli. Tym trudniej jest w takiej sytuacji zauważyć wyjątkowość otoczenia i jego piękno. Ich zdjęcia pokazują, że ta sztuka się im udała - mówił Tomasz Siedlanowski.

Cytował przy tym wypowiedź jednego z profesorów UWM w Olsztynie, który widząc efekty pracy dzieci z Księżna życzył sobie, aby jego studenci właśnie takie zdjęcia przedstawiali mu do oceny.

Na wystawie zaprezentowano zdjęcia, które wykonali: Marcelina Zając (lat 10, nieobecna z powodu choroby), Wiktoria Krupa (lat 12), Martyna Zając (lat 14), Jakub Olszewski (lat 10) i Kacper Zera (lat 10).

Młodych fotografów witała dyrektor OKiAL Wioletta Jaskólska. Otrzymali od niej drobne upominki. Wyraźnie przejętych dużą liczbą publiczności autorów oklaskiwano i życzono im trwania w fotograficznej pasji.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy ośrodka kultury.

Andrzej Grabowski - 09.12.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017